دبیر ستاد تنظیم بازار؛

صادرات شیرخشك و لبنیات مشمول پرداخت عوارض می شود

صادرات شیرخشك و لبنیات مشمول پرداخت عوارض می شود به گزارش سیب پال دبیر ستاد تنظیم بازارگفت: ستاد تنظیم بازار، سازمان توسعه تجارت را مكلف كرده است نسبت به تعیین عوارض برای صادرات شیرخشك و محصولات لبنی اقدام نماید، ضمن اینكه به كره ارز 4200 تومانی تعلق نمی گیرد.


به گزارش روز جمعه پایگاه اطلاع رسانی وزارت صنعت، معدن و تجارت، «محمدرضا کلامی » اضافه کرد: مدتهاست کره از لیست دریافت ارزچهار هزار و ۲۰۰ تومانی واردات خارج شده است، اما با توجه به این که ذخایر کره وارداتی با این ارز در کشور وجود داشت، نظارت کافی و کامل بر توزیع این ذخایر با قیمت های متعارف و متناسب با ارز چهار هزار و ۲۰۰تومانی انجام شد.
وی افزود: حالا با اختتام ذخایر کره با ارز چهار هزار و ۲۰۰ تومانی، تاثیر تغییرارز مبنای واردات بر بازار روشن شده و ستاد تنظیم بازار سازمان توسعه تجارت را مکلف کرده تا به فوریت نسبت به تعیین عوارض صادراتی برای شیرخشک و محصولات لبنی اقدام نماید.
به گفته کلامی با تصویب ستاد تنظیم بازار، سازمان توسعه تجارت مکلف شد به فوریت ممنوعیت صادرات خامه را نیز به مرحله اجرا بگذارد.
دبیر ستاد تنظیم بازار توضیح داد: این تصمیم باتوجه به تاثیرپذیری بازار شیر و لبنیات کشور از تقاضای صادرات شیرخشک و خامه اتخاذ شده است.
این مقام مسئول تاکیدکرد: سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان مکلف است نسبت به تعیین سقف قیمت کره داخلی اقدام و گزارش آنرا برای طی مرحل تصویب به کارگروه تنظیم بازار ارسال نماید.
وی در پاسخ به این سووال که آیا خبر ممنوعیت ورود کره به کشور واقعیت دارد یا خیر؟ اظهار داشت: واردات کره به کشور ممنوع نیست و این تغییر قیمتی، همانطور که اشاره شد، تحت تاثیر تغییر ارز مبنای واردات از چهار هزار و ۲۰۰ تومانی به ارز نیمایی است.منبع:

1399/06/22
12:51:40
5.0 / 5
1410
تگهای خبر: ارز , بازار , تولید , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است