عقبگرد بورس به كانال یك میلیون و 600 هزار واحد

عقبگرد بورس به كانال یك میلیون و 600 هزار واحد شاخص بورس كه پس از كاهشی چشمگیر روند افزایشی به خود گرفته و باردیگر وارد كانال یك میلیون و ۷۰۰ هزار واحد شده بود، امروز باردیگر نزولی شد و به كانال یك میلیون و ۶۰۰ هزار واحد عقب گرد كرد.


به گزارش سیب پال به نقل از ایسنا، معاملات امروز بازار سرمایه درحالی به پایان رسید که شاخص کل این بازار با ۴۳ هزار و ۲۹۵ واحد نزول رقم یک میلیون و ۶۸۴ هزار واحد را ثبت نمود. شاخص کل با معیار هم وزن هم ۶۵۱۴ واحد کاهش و رقم ۴۵۵ هزار و ۹۹۱ واحد را ثبت نمود.
معامله گران یک میلیون معامله انجام دادند که ۱۰۲ هزار و ۲۹۹ میلیارد ریال ارزش داشت.
صنایع پتروشیمی خلیج فارس، سرمایه گذاری تأمین اجتماعی، پالایش نفت اصفهان، مخابرات ایران، پالایش نفت تهران و معدنی و صنعتی گل گهر نسبت به سایر نمادها بیشترین تأثیر منفی و در مقابل ملی صنایع مس ایران نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثی=یر مثبت را روی بورس گذاشتند.
فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران، پالایش نفت اصفهان، ایران خودرو، بانک تجارت، پالایش نفت بندرعباس و سایپا نمادهای پربیننده این بازار بودند.
شاخص کل فرابورس هم که روز گذشته وارد کانال ۱۸ هزار واحد شده بود، امروز با ۳۷۰ واحد کاIA رقم ۱۷ هزار و ۷۸۸ واحد را ثبت نمود.
معامله گران این بازار ۴۰۱ هزار معامله انجام دادند که ۳۰ هزار و ۸۷۴ میلیارد ریال ارزش داشت.
سنگ آهن گهر زمین، پلیمر آریا ساسول، پتروشیمی تندگویان، سهامی ذوب آهن اصفهان و پتروشیمی زاگرس نسبت به سایر نمادها بیشترین تأثیر منفی و در مقابل پتروشیمی مارون و بیمه پاسارگاد نسبت به سایر نمادها بیشترین تأثیر مثبت را روی فرابورس گذاشتند.
نمادهای پربیننده این بازار هم سرمایه گذاری پویا، بانک دی، سهامی ذوب آهن اصفهان، پلیمر آریا ساسول، پتروشیمی تندگویان، صنایع ماشین های اداری ایران و س. توسعه و عمران استان کرمان بودند.
منبع:

1399/06/12
08:35:42
5.0 / 5
1448
تگهای خبر: ارز , بازار , بانك , بورس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است