یارانه بنزینی امشب در حساب هاست

یارانه بنزینی امشب در حساب هاست سیب پال: دهمین مرحله از كمك های معیشتی از محل مابه التفاوت اصلاح قیمت بنزین ساعت 24 امشب به حساب سرپرستان خانوار واریز می شود.


به گزارش سیب پال به نقل از ایسنا، از آبان ماه ۱۳۹۸ بود که با اصلاح قیمت بنزین و منابعی که از محل افزایش قیمت این سوخت بوجود آمد، دولت هر ماه مبلغی را به صورت نقدی به حساب سرپرستان خانوار مشمول واریز می کند.
مبلغ پرداختی بابت کمک معیشتی برخلاف رقم یارانه نقدی ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی ثابت نیست و بر طبق تعداد اعضای خانوار متغیر است؛ بطوریکه مبلغ پرداختی برای خانواده های یک نفره ۵۵ هزار تومان، دو نفره ۱۰۳ هزار، سه نفره ۱۳۸ هزار، چهار نفره ۱۷۲ هزار و پنج نفره و بیشتر ۲۰۵ هزار تومان است.
یارانه معیشتی دهم هر ماه در ساعت ۲۴ به حساب یارانه نقدی خانوارهایی واریز می شود که از بین یارانه بگیران گزینش شدند. پیش بینی شده بود در این طرح حدود ۶۰ میلیون نفر (۱۹ میلیون خانوار) از بین جمعیت ۷۸ میلیون نفری یارانه بگیران مشمول دریافت این مبلغ باشند که در مراحل ابتدایی به کمتر از ۱۷.۵ میلیون نفر خانوار پرداخت و به مرور با بیان درخواست و بررسی وضعیت تا حدودی بر تعداد آنها اضافه گردید.
در طرح کمک معیشتی در ماه حدود ۲۵۰۰ میلیارد تومان پرداخت می شود که این رقم در سال به ۳۰ هزار میلیارد تومان می رسد.
این در حالی است که در کنار آن یارانه نقدی ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی به ازای هر نفر همچنان پابرجا است و در سال هزینه نزدیک به ۴۲ هزار میلیاردی به همراه دارد که در این حالت رقم نقدی که دولت بابت یارانه از این دو محل پرداخت می کند در سال بیش از ۷۰ هزار میلیارد تومان است که این رقم با بودجه عمرانی کل کشور در یک سال برابری می کند.
منبع:

1399/06/11
23:09:05
5.0 / 5
1770
تگهای خبر: قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است