اقتصاد هند زمینگیر شد

اقتصاد هند زمینگیر شد به گزارش سیب پال رشد سومین اقتصاد بزرگ آسیا به كمترین سطح ثبت شده خود رسید.


به گزارش سیب پال به نقل از تریدینگ اکونومیکس، تداوم محدودیتهای رفت و آمدی و ممنوعیت فعالیت کسب و کارها سبب شد که رشد اقتصادی ششمین اقتصاد بزرگ جهان در سه ماهه منتهی به ژوئن به منفی ۲۳.۹ درصد برسد که از زمان ثبت آمارهای رشد، بی سابقه بوده است.
آنطور که وزارت آمار هند اعلام نموده، بخش بزرگی از این کاهش رشد مربوط به منفی شدن رشد بخش و ساز بوده که در سه ماهه دوم سال رشد آن منفی ۵۰.۳ درصد بوده است. حمل و نقل با منفی ۴۷ درصد و تولید با رشد منفی ۳۹.۳ درصدی، دیگر بخش های اصلی کاهنده رشد اقتصادی بوده اند.
طی این مدت میزان صادرات هند ۱۹.۸ درصد و میزان واردات این کشور هم ۴۰.۴ درصد کاهش پیدا کرده است. از طرفی اما بهترین عملکرد رشد مربوط به بخش مزارع با رشد ۳.۴ درصد بوده است.
متوسط رشد اقتصادی هند در سال های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۸ معادل ۷.۷ درصد بوده است که سریع ترین نرخ رشد اقتصادی در میان اقتصادهای بزرگ جهان به حساب می آید. رشد اقتصادی هند در سه ماهه دوم سال قبل ۸ درصد بود. آخرین بار در سه ماهه نخست سال ۲۰۱۳ رشد ۴.۳ درصدی به ثبت رسیده بود.
همینطور رشد اقتصادی لهستان هم به کمترین سطح خود رسیده است. در سه ماهه دوم سال جاری اقتصاد لهستان ۱۳.۹ درصد کوچکتر شده است که ۹.۲ درصد کمتر از رشد ثبت شده سه ماهه قبل و ۱.۲ درصد کمتر از پیشبینی های قبلی بوده است. این رشد که بدترین عملکرد فصلی لهستان از زمان ثبت آمارهای مربوطه بوده بیشتر از همه تحت تأثیر کاهش رشد بخش تقاضای خارجی قرار گرفته است که رشد آن طی این مدت منفی ۳۶.۱ درصد اندازه گیری شده است. واردات با منفی ۲۸.۱ درصد و تقاضای داخلی با منفی ۱۰.۶ درصد از دیگر بخش های موثر بر این عملکرد بوده اند.1399/06/11
10:01:14
5.0 / 5
1901
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , واردات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است