در جلسه كمیته خودرو مطرح شد؛

شفاف سازی روند واگذاری اموال و دارایی غیرمولد خودروسازان

شفاف سازی روند واگذاری اموال و دارایی غیرمولد خودروسازان به گزارش سیب پال یك مقام مسئول، از برنامه ریزی برای پیش فروش و فروش فوق العاده خودرو های داخلی آگاهی داد و اظهار داشت: خودروسازان باید اموال و دارایی های غیرمولد خودرا سریعتر واگذار كنند.


به گزارش سیب پال به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، مهدی صادقی نیارکی در نشست کمیته تخصصی خودرو، با تشریح مهمترین تصمیمات این کمیته برای ساماندهی وضعیت صنعت خودرو، خواهان ارائه گزارشی از طرف خودروسازان در امتداد اجرای مصوبات ستاد اقتصادی سران سه قوه در خصوص واگذاری اموال و دارایی های غیرمولد شد.
معاون امور صنایع وزارت صمت اضافه کرد: واگذاری دارایی های غیرمولد خودروسازان همچون این مصوبات بوده و خودروسازان با ارائه گزارشی از نحوه تحقق این مصوبات، به تشریح وضعیت تولید و میزان کاهش تعهدات خودرو های معوق پرداختند.
صادقی نیارکی روند تجاری سازی و تولید خودرو را مناسب ارزیابی کرد و اضافه کرد: از شروع سال ۹۹ تا اختتام مردادماه، بیش از ۳۶۵ هزار دستگاه خودرو توسط دو خودروساز بزرگ کشور تولید شده که بخش عمده ای از این تولیدات در چارچوب کاهش تعهدات در اختیار مشتریان قرار گرفته است.
افزایش ۲۲ درصدی تولید خودرو تا ابتدای شهریورماه
وی از افزایش ۲۲ درصدی تولید خودرو تا ابتدای شهریور ۹۹ آگاهی داد و اظهار داشت: در این بازه زمانی روند تحویل خودرو های معوق افزایشی بوده و تابحال ۲۱۱ هزار و ۵۲۰ خودروی معوق تحویل مشتریان شده است.
گفتنی است؛ در این جلسه، عملکرد شرکت های خودروساز در طرح های فروش و پیش فروش در مرحله اول و دوم مورد بررسی قرار گرفت و تصمیماتی برای طرح های آتی فروش و پیش فروش خودرو اتخاذ شد.


منبع:

1399/06/10
11:03:22
5.0 / 5
1466
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , تولید , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است