پای شركت های دولتی در كفش بخش خصوصی!

پای شركت های دولتی در كفش بخش خصوصی! سیب پال: دبیر سندیكای تولیدكنندگان سرنگ و سرسوزن ایران با اعلان اینكه مهم ترین درخواست ما خروج شركت های دولتی و نهادهای عمومی از حوزه های تولیدی اشباع شده است، اظهار داشت كه شیوه های ناسالم رقابت در كسب مشتری شركت های دولتی در سال های اخیر پنج كارخانه را به تعطیلی كشانده است.


خدایار عینی فرح در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: دو شرکت دولتی در زمینه تولید سرنگ در ایران فعال می باشند که یکی از آنها زیرمجموعه سازمان هلال احمر و دیگری زیرمجموعه وزارت بهداشت است. این دو بخش از نهادهای عمومی در زمینه سلامت و امدادرسانی هستند و هیچ ارتباطی با تولید و اقتصاد ندارد و بطور کلی فعالیت آنها در زمینه تولید تجهیزات پزشکی عجیب است.
وی ادامه داد: ما این مسئله را با زبان بی زبانی به اطلاع تمام مقامات کشور رسانده ایم؛ چونکه اساسنامه شرکت های دولتی برمبنای سوددهی نیست.
بگفته این فعال بخش خصوصی، تولید این محصول در شرکت های دولتی کم نشده و به روال گذشته ادامه دارد که این روند بزرگترین چالش ها و صدمات را به بخش خصوصی وارد کرده؛ تا جایی که در سال های اخیر پنج کارخانه تولید سرنگ ورشکسته شده است.
عینی فرح با اعلان اینکه عمده شرکت های دولتی زیان ده هستند، اشاره کرد: برخلاف بخش خصوصی، سود و زیان برای شرکت های دولتی معنا ندارد و ریخت و پاش در این شرکت ها زیاد است. این شرکتها برای فروش و بازاریابی به هر روشی دست می زنند، درحالیکه این روش ها در توان بخش خصوصی که از جیب خودش خرج می کند وجود ندارد. خصوصاً اینکه شرکت های تولید سرنگ برمبنای سیاست های اوایل انقلاب در امتداد پخش کارخانه ها در سراسر کشور در بعضی مناطق کم برخوردار همچون ایلام، اهواز و مهاباد مستقر است؛ بدین سبب تعیلی واحدها منجر به بیکاری کارگران در این مناطق و آواره شدن آنها در تهران و افزایش حاشیه نشینی می شود.
وی ادامه داد: برای مثال شرکت های دولتی در مواردی کالای خودرا ۳۰ تا ۴۰ درصد زیر قیمت واقعی، با دمپینگ و شیوه های ناسالم رقابت در کسب مشتری و با تولید بالا بدون هدف و بازدهی مالی عرضه می کنند.
دبیر سندیکای تولید کنندگان سرنگ و سرسوزن ایران با اعلان اینکه این مسئله فقط در تولید سرنگ مطرح نیست، اشاره کرد: مهم ترین درخواست ما خروج شرکت های دولتی و نهادهای عمومی از حوزه های تولیدی اشباع شده است.
منبع:

1399/05/31
21:25:40
5.0 / 5
1481
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , تولید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است