شریعتی:

دولت لایحه پیش فروش نفت را به مجلس ارائه كند

دولت لایحه پیش فروش نفت را به مجلس ارائه كند سیب پال: نماینده تهران تاكید كرد كه باید دولت لایحه پیش فروش نفت را به مجلس عرضه نماید.


به گزارش سیب پال به نقل از ایسنا، مالک شریعتی در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) و در جریان بررسی کلیات لایحه افزایش سرمایه شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار یا فرابورس ایران بوسیله صرف سهام با سلب حق تقدم با استناد به اصول ۸۵ و ۷۱ قانون اساسی در اخطاری اظهار داشت: مجلس می تواند در عموم مسائل قانون وضع کند. کما اینکه درباره بحث افزایش سرمایه شرکت های بورسی هم دولت در لایحه ای به مجلس خواهان قانونی شدن این مساله شد. مجلس هم با تصویب دو فوریت آن این پیام روشن را به دولت داد که در صورت درخواست کمک همکاری می کند.
وی ادامه داد: دولت موضوع پیش فروش نفت برای جبران کسری بودجه را دنبال می کند. باید این مساله در چارچوب لایحه به مجلس ارائه شود. این قابل توجیه نیست که حق رأی نمایندگان به رأس مجلس و رئیس کمیسیون اقتصادی واگذار شود چون این مغایر اصل ۸۵ قانون اساسی است. موضوعی که محرمانه و اضطراری هم نبوده و مجلس می تواند درباره آن کار کارشناسی صورت دهد.
این نماینده مجلس تاکید کرد: دولت باید لایحه پیش فروش نفت را به مجلس ارائه کند نه اینکه دولت به تنهایی در این زمینه تصمیم گیری نماید.
منبع:

1399/05/22
12:51:08
5.0 / 5
2048
تگهای خبر: اقتصاد , بورس , سهام , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است