بررسی نقش بازار سرمایه در چرخه تولید

قیمت سهام بعضی شركتها متناسب با ارزش ذاتی آن نیست

قیمت سهام بعضی شركتها متناسب با ارزش ذاتی آن نیست به گزارش سیب پال روند صعودی بازار سرمایه بی وقفه ادامه دارد و در هفته گذشته شاهد فتح قله دو میلیون واحد شاخص بودیم. این درحالی است كه شواهد نشان داده است منابعی كه وارد این بازار می شود، آنطور كه باید و شاید وارد چرخه تولید نشده است؛ موضوعی كه یك كارشناس بازار سرمایه ضمن تایید آن، اظهار داشت: بازار سرمایه نقشی در تولید یا تجهیز منابع مالی شركتها به جز مواردی خاص ندارد و صرفاً نوعی جذابیت برای سرمایه گذاران است.


فردین آقابزرگی در گفت و گو با ایسنا، با تاکید بر اینکه تا زمانی که بازار جذابی مشابه بازار سرمایه در کشور ایجاد نشود، جذابیت این بازار ادامه دارد، اظهار نمود: درحال حاضر علاقه مندی به ورود به بازار سرمایه صرفاً به علت پیشگیری از کاهش ارزش پول صورت می گیرد و این روند بدون وجود منطق اقتصادی، روند افزایشی به خود گرفته است، چونکه هیچ بازار موازی جذابی وجود ندارد.
وی درمورد تناسب یا عدم تناسب قیمت سهام و ارزش ذاتی آن هم توضیح داد: می توان گفت این تناسب در اغلب شرکت های موجود وجود ندارد و این مورد نقطه ضعفی برای بازار سرمایه است. از طرفی بازار سرمایه نقشی در تولید یا تجهیز منابع مالی شرکتها به جز مواردی خاص ندارد و صرفاً نوعی جذابیت برای سرمایه گذاران است که این جذابیت هم فلسفه وجودی بورس است که فضایی ایجاد شود تا فعالان بازار، بنگاه های اقتصادی و تولیدی بتوانند به منابع ارزان قیمت دست یابند.
این کارشناس بازار سرمایه افزود: تا زمانی که تناسب حجم معاملات در بازار اولیه و ثانویه کم تر از ۱۰ درصد است، شاهد تغییر و تحول چشم گیر در بازار اقتصادی از راه تجهیر منابع توسط بازار سرمایه نخواهیم بود.
منبع:

1399/05/18
16:02:34
5.0 / 5
1729
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , بازار , بورس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است