همتی اعلام كرد

شرط دریافت كمك ودیعه مسكن با سود ۱۲ درصد

شرط دریافت كمك ودیعه مسكن با سود ۱۲ درصد رئیس كل بانك مركزی درباره وام ودیعه مسكن با تذكر اینكه آن كمك ودیعه مسكن می باشد نه وام ودیعه مسكن، اظهار داشت: مشمولان این طرح اگر توانایی پرداخت اصل و سود وام به صورت ماهانه را داشته باشند، می توانند با انتخاب خود این وام را با اقساط ۳۰ ماهه و نرخ ۱۲ درصد دریافت نمایند.


به گزارش سیب پال به نقل از ایسنا، عبدالناصر همتی در پستی اینستاگرامی درباره وام ودیعه مسکن، نوشت: این وام «ودیعه مسکن» نیست بلکه، «کمک ودیعه مسکن» است که هدف آن کمک به تأمین افزایش تحقق یافته در ودیعهٔ اجاره های مسکن اقشار کم درآمد و صدمه پذیر درسال جاری است.
وی ادامه داد: با عنایت به محدودیت اعتبار تخصیص یافته برای جبران و کنترل آثار انتشار کرونا برای سیستم بانکی(حداکثر ۷۵هزار میلیارد تومان) اختصاص بیشتر از ۲۰ هزار میلیارد تومان با نرخ ۱۳درصد، آن هم با موکول کردن برگرداندن اصل وام به پایان دوره یک ساله، با در نظر گرفتن سایر تعهدات کرونایی، مقدور نبود.
رئیس کل بانک مرکزی افزود: افرادی که با تأیید وزارت راه و شهرسازی واجد شرایط استفاده از این وام باشند، اگر به جای پرداخت ماهانه سود وام و پرداخت اصل آن در انتهای سال، توانایی پرداخت اصل و سود وام به صورت ماهانه را داشته باشند، می توانند با انتخاب خود، این وام را با اقساط ۳۰ ماهه ونرخ ۱۲ درصد دریافت نمایند.
همتی در ادامه اظهار داشت: محدودیت منابع اختصاص یافته برای مقابله با آثارکرونا به دلیل تأمین یک سوم آن منابع، از ذخیره قانونی بانک ها نزد بانک مرکزی و در جهت فراهم سازی امکان تعدیل نرخ سود آن بوده است. بانک مرکزی ضمن جهت گیری برای کمک به اقشار کم درآمد و صدمه پذیر، تمام تلاش خویش را بر کنترل نقدینگی و هم آثار تورمی آن، در شرایط سخت اقتصادی کشور متمرکز کرده است.
او در آخر اظهارکرد: جامعه هدف این طرح، اقشار کم درآمد و صدمه پذیر جامعه است ازکلیه بانک ها می خواهم در کنار تلاش خود برای تأمین مالی واحدهای تولیدی، برای سایر متقاضیان هم با نرخ مصوب شورای پول و اعتبار (۱۸درصد) وام کمک ودیعه مسکن پرداخت کرده و اولویت لازم را به آن بدهند.1399/05/02
23:51:07
5.0 / 5
1968
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است