طبق اعلام وزارت اقتصاد

۳۲ هزار میلیارد تومان از بدهی دولت به تامین اجتماعی با واگذاری سهام تسویه می شود

۳۲ هزار میلیارد تومان از بدهی دولت به تامین اجتماعی با واگذاری سهام تسویه می شود سیب پال: با پیشنهاد وزارت امور اقتصادی و دارایی و موافقت هیات دولت، 32 هزار میلیارد تومان از بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی در چارچوب واگذاری سهام، تسویه می شود.


به گزارش سیب پال به نقل از ایسنا، هیات وزیران در جلسه مورخ ۱۸ تیر ماه به پیشنهاد مشترک وزارت امور اقتصادی و دارایی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان برنامه و بودجه بابت رد قسمتی از دیون دولت به سازمان تامین اجتماعی، واگذاری سهام دولت در ۹ شرکت دولتی به استثنای سهام ترجیحی آنها به سازمان تامین اجتماعی را تصویب کرد.
بنا بر مفاد حکم قانونی بند (و) تبصره (۲) قانون بودجه سال ۱۳۹۶ کل کشور، سازمان های تامین اجتماعی و تامین اجتماعی نیروهای مسلح مکلفند ۳۰ درصد از منابع ناشی از این بند را در جهت متناسب سازی حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران در سال ۱۳۹۹ مطابق با مقررات مربوطه هزینه و به صورت ۳ ماهه به آنها پرداخت و در حساب های فی درخلال منظور کنند.
طبق این گزارش، انتظار می رود واگذاری های انجام شده در این راستا و تسویه قسمتی از بدهی های دولت به سازمان تامین اجتماعی سبب حل قسمتی از مشکلات سازمان تامین اجتماعی شود.
همچنین، معاونت نظارت مالی و خزانه داری بمنظور شفافیت در تعیین بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی با هماهنگی سازمان حسابرسی، در اجرای ماده (۱) قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور و تبصره (۲) ماده (۱) آئین نامه اجرایی آن نسبت به تعیین مبلغ دقیق و حسابرسی شده بدهی قطعی دولت به سازمان تامین اجتماعی اقدام و با طراحی فرم درخواست اعلام رسیدگی مطالبات از دولت نسبت به بررسی موشکافانه مبانی قانونی ایجاد بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی مبادرت کرده است.
علاوه براین، معاونت نظارت مالی و خزانه داری کل کشور جهت تسویه بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی با تلاش همکاران مرکز مدیریت بدهی ها و دارایی های مالی عمومی و با بهره گیری از ظرفیت های قانونی بند (و) تبصره (۵)، بند (و) تبصره (۲) و سایر قوانین و مقررات مربوطه همین طور استفاده از ابزارهای مختلف تسویه بدهی همچون صدور اسناد تسویه خزانه، اسناد خزانه اسلامی، واگذاری حق الامتیاز و سهام شرکت های دولتی برای تادیه بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی اقدام نموده است.
بر طبق گزارش سازمان تامین اجتماعی، اقلام وصولی این سازمان از دولت، از سال ۱۳۵۴ لغایت ۱۳۹۴، در چارچوب بدهی دولت به سازمان مذکور بیش از ۲۲ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان بوده و این در شرایطی است که طی سنوات ۱۳۹۵ تا ۱۳۹۹ بیش از ۵۴ هزار میلیارد تومان توسط معاونت نظارت مالی و خزانه داری وزارت اقتصاد، برای تادیه بدهی دولت به سازمان مذکور تامین شده است.1399/05/01
23:29:39
5.0 / 5
2244
تگهای خبر: ابزار , اقتصاد , تولید , سهام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است