شهرستان قدس بار دیگر در كانون فضاسازی معاندان

شهرستان قدس بار دیگر در كانون فضاسازی معاندان معاندان طی هفته های اخیر در بعضی از شبكه های ماهواره ای و فضای مجازی كوشیده اند تا با سوءاستفاده از حوادث اخیر ایران به یك جنگ روانی ضد ما دست بزنند و اینبار هم شهرستان قدس در غرب استان تهران را دستمایه این استراتژی نافرجام قرار داده اند.


حوادث روزهای گذشته در ایران ارتباطی با یکدیگر ندارد و با این وجود رسانه های وابسته به دولت های متخاصم با سوار شدن بر موج شایعه کوشیده اند تا در ادامه سناریوهای ضدایرانی خود، کشور را ناامن جلوه دهند و توان رزمی و جاسوسی خویش را برجسته کنند.
معاندان بار دیگر تولید محتوا بر مبنای سناریوهای ضدایرانی خویش را از صبح امروز، جمعه آغاز کردند و برای رسیدن به مقاصد شوم خود دست به دامن اکانت های فیک سازمان منافقین شدند
آنان بار دیگر تولید محتوا بر مبنای سناریوهای ضدایرانی خویش را از صبح امروز، جمعه آغاز و از اکانت های فیک سازمان منافقین هم برای رسیدن به مقاصد شوم خود استفاده کردند تا تصاویر بمباران مردم غزه را بعنوان حمله جنگنده های اسرائیل به شهرستان قدس جا بزنند و از این طریق سیاست تزریق ناامیدی و افزایش اضطراب بین ملت ایران را دنبال کنند.
دروغ پراکنی آنان طی شب گذشته و صبح امروز به جایی رسید که حتی یک سری منابع هم مدعی شدند که سامانه دفاع موشکی سمت غرب تهران فعال گشته است و برخی دیگر هم به دروغ ادعا کردند که یک پایگاه موشکی را در غرب تهران مورد تهاجم قرار داده اند.
بعضی از کاربران فیک شبکه های اجتماعی هم به تصور خود از زبان ساکنان تهران اینگونه نوشتند که «آرامش نداریم جدا!» و نشان دادند که تشویش افکار عمومی را تحت هر شرایطی دنبال می کنند حتی با انتشار اخبار جعلی؛ گویا در مورد آنان هدف وسیله را توجیه می کند آن هم هدفی واهی.
واکنش فرماندار قدس به شایعه انفجار
فرماندار شهرستان قدس در واکنش به شایعه انفجار و قطعی گسترده برق در این منطقه، آب پاکی روی دست معاندان ریخت.
«لیلا واثقی» اظهار داشت: خبر انفجار طی شب گذشته در این شهرستان تایید نمی گردد.
وی ادامه داد: حتی خبرهای مربوط به قطعی گسترده برق هم حقیقت ندارد و قطعی برق به مدت چند دقیقه در ساعت ۲۲ دیشب مربوط به بیمارستان ۱۲ بهمن شهرستان بوده است.
دلیل قطعی برقِ شب گذشته شهر قدس
مدیرکل دفتر پدافند غیرعامل و مدیریت بحران وزارت نیرو هم قطعی برق شب گذشته در بعضی از مناطق شهر قدس را مربوط به یک مانور دانست و اظهار داشت: این مانورها هرچند وقت یک مرتبه انجام می شود.
میثم جعفرزاده بیان نمود: قطعی برق ربطی به سایر موارد نداشته و هم اکنون هم شبکه در شرایط کاملا نرمال در حال بهره برداری است.
به نظر می رسد انتخاب شهرستان قدس برای این مانور و فضاسازی رسانه ای هم بی جهت نیست و این جریان سازی های رسانه ای در ادامه همان جنگ روانی رژیم صهیونیستی ضد جمهوری اسلامی و بازی کودکانه آنان دنبال می شود.
بازی کودکانه ای که می تواند آتش نهفته را برافروزد
به عقیده ناظران، طراحان بازی رسانه ای جدید صهیونیست ها بدون توجه به بسترهای اجتماعی و شرایط سیاسی جدید ایران، از واکنش های غیرقابل محاسبه ای که تداوم فضاسازی هایی از این دست می تواند داشته باشد، بی اطلاع هستند؛ عملیات رسانه ای همه جانبه رژیم صهیونیستی برای «باورپذیر کردن نقش اسراییل در رخدادهای اخیر ایران» همچون حادثه صبح پنج شنبه۱۲ تیرماه در سایت هسته ای نطنز یا ادعای انفجار در منطقه گرمدره و شهرستان قدس به تدریج در حال نزدیک شدن به مراحلی است که می تواند خطرهای جدی برای این رژیم به دنبال داشته باشد.
هرچند ظاهرا مقامات رسمی این رژیم به صورت کامل خویش را از گردونه این بازی کودکانه کنار کشیده و حاضر به پذیرش مسئولیتی در مورد ادعاهای مطرح شده نیستند، اما قطعا تبعات تداوم این روند، مجموعه این رژیم صدمه پذیر را تحت تأثیر قرار خواهد داد.
بسیار روشن است که رژیم صهیونیستی از به راه انداختن این خیمه شب بازی جدید به دنبال تأمین دو هدف شامل «قدرتمند نمایی» و «منفعت بی هزینه» است.
طراحان بازی رسانه ای جدید صهیونیست ها توجهی به بسترهای اجتماعی و شرایط سیاسی جدید ایران ندارنداما به نظر می آید طراحان این جریان پرمخاطره توجهی به بسترهای اجتماعی و شرایط سیاسی جدید ایران ندارند و واکنش های غیرقابل محاسبه ای که تداوم فضاسازی هایی از این دست می تواند برای مجریان اصلی و حامیان پشت صحنه آن به دنبال داشته باشد را در نظر نگرفته اند.
سردمداران اسراییل باید توجه داشته باشند که اساسا به علت ماهیت پلید، جنایتکار و تروریست رژیم صهیونیستی، نفرتی عمیق در جامعه ایران نسبت به این رژیم نهادینه شده است.
تلاش تبلیغاتی برای نشان دادن قدرت و اراده رژیم صهیونیستی برای ضربه زدن به منافع و امنیت مردم ایران، بدون شک نفرت موجود در لایه های مختلف اجتماعی را افزایش داده و فشار مردمی به حکومت برای برخورد جدی و تنبیه قاطع این رژیم را در مسیری فزاینده قرار خواهد داد.
مبحث قابل توجه دیگر در این حوزه، واکنش های جدی است که تداوم فضاسازی های اخیر رژیم صهیونیستی می تواند از جانب برخی نهادهای تصمیم گیر و تصمیم ساز در کشور به دنبال داشته باشد. تغییرات سیاسی بوجود آمده در ترکیب نمایندگان مجلس شورای اسلامی و تقویت قابل ملاحظه ظرفیت های مواجهه همه جانبه با رژیم صهیونیستی در مجلس جدید همچون مسائلی است که به نظر می آید در محاسبه های سران اسراییل و حامیان این رژیم به آن توجه کافی نشده است.
نگاهی به اظهار نظرهای مطرح شده از جانب نمایندگان مجلس شورای اسلامی بعد از فضاسازی های اخیر اسراییل و اتخاذ مواضع بسیار جدی در مورد ضرورت پیشگیری از اقداماتی که به صورت مستقیم و غیرمستقیم، مقوم رفتارهای اخیر رژیم صهیونیستی است، واجد پیام های هشداردهنده و بازدارنده ای است که اگر به آن توجه کافی نشود می تواند اتخاذ تصمیم های بسیار مهم در عرصه مقابله با رژیم صهیونیستی را به دنبال داشته باشد.
واضح است که اسراییل و حامیانش به علت ترس از پاسخگویی قاطع ایران جرأت عبور از خط قرمزهای جمهوری اسلامی را ندارند و ازاین رو تلاش می کنند آرزوهای خویش را از مسیر طراحی و اجرای سناریوهای تبلیغاتی و عملیات روانی محقق سازند.
اگر اسراییل این گونه اقدامات را با هدف ایجاد باور در افکار عمومی ایران در مورد دست داشتن این رژیم در رخدادهای اخیر دنبال می کند، باید بداند با فرض باور این دروغ از جانب مردم و مسؤلان ایران، نتیجه این باور، ترس و عقب نشینی نخواهد بود بلکه شعله های خشمی را فروزان خواهد نمود که قطعا رژیم جعلی و صدمه پذیر صهیونیستی تاب تحمل آنرا نخواهد داشت.
«قدس» یکی از شهرستان های استان تهران است و در غرب شهر تهران و همسایگی استان البرز قرار دارد؛ هیات وزیران در اردیبهشت ۱۳۸۸ و بنا به پیشنهاد وزارت کشور با ایجاد شهرستان قدس به مرکزیت شهر قدس موافقت نمود.
مرکزیت شهرستان قدس در ابتدا روستایی با نام «قلعه حسن خان» از بخش «کن» بود که در اوایل انقلاب با نام شهرک «حسن خان» به شهرستان شهریار سپرده شد؛ نام آن بعدها به شهرک قدس تغییر پیدا کرد و با اضافه شدن چند روستا و دهکده به شهر قدس تبدیل شد.منبع:

1399/04/21
15:27:35
5.0 / 5
2494
تگهای خبر: تولید , سایت , سپرده
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است