یك عضو كمیسیون اقتصادی:

در كشور كمبود ارز نداریم

در كشور كمبود ارز نداریم یك عضو كمیسیون اقتصادی مجلس با اعلان اینكه به اندازه كافی ارز در كشور وجود دارد، اشاره كرد: این ارزها در بازار دلالی در حال جابجا شدن است، ایجاد اعتماد در مردم از طرف دولت تا مردم ارز را بازگردانند و در اختیار دولت قرار دهند می تواند كارآمد باشد.


مسلم صالحی در گفت و گو با ایسنا، درباره اولویت های اقتصادی کشور و نقش کمیسیون اقتصادی در ساماندهی این وضعیت اظهار داشت: یکی از ضعف های عمده مجلس دهم و دولت تا به امروز فراموشی موضوع نظارت است، یک وظیفه مجلس تقنین و وظیفه دیگر نظارت است، در حوزه های مختلف قانون تصویب می نماییم ولی گاهی فراموش می نماییم که وظیفه نظارتی نیز داریم.
این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اعلان اینکه در جلسه کمیسیون به این مهم تاکید کردم که ۵۰ درصد زمان کمیسیون را به وظیفه نظارتی اختصاص دهیم، اشاره کرد: باید ببینیم در وضعیت بازار ارز و نوسانات در سایر بازارها به چه میزان به نقش نظارتی توجه شده و به چه میزان دستگاه های مرتبط را به پای میز پاسخگویی هدایت کردیم؟صرفا نشسته ایم قانون تصویب کرده ایم و می گوییم قیمت ها درحال بالا رفتن است، امیدوارم کمیسیون با جدیت در حوزه نظارت ورود کند و این نقش را به خوبی ایفا کند.
این نماینده اصولگرای مجلس افزود: از طرف دیگر وظیفه دولت نیز در این عرصه باید مورد توجه باشد، اگر در حوزه نظارتی بتواند قوی عمل کند می تواند در کنار مجلس عملکرد مطلوبی دلشته باشد.
صالحی درباره نوسانات بازار ارز اشاره کرد: ارز در بازار یا در دست مردم است یا در دست واسطه. اینگونه نیست که کمبود ارز داشته باشیم، ارز داریم و به اندازه کافی ارز در کشور وجود دارد، ولی این ارزها در بازار دلالی در حال جابجا شدن است، ایجاد اعتماد از طرف دولت در بین مردم تا مردم ارز را بازگردانند و در اختیار دولت قرار دهند می تواند کارآمد باشد، تجربه کشورهایی مانند ترکیه این را نشان داد.1399/04/20
13:56:26
5.0 / 5
2303
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , بازار , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است