معاون وزیر اقتصاد به سیب پال اعلام كرد

خریداران سهام دولتی برای اضافه برداشت پول شان به بانك و كارگزاری مراجعه كنند

خریداران سهام دولتی برای اضافه برداشت پول شان به بانك و كارگزاری مراجعه كنند سیب پال: در صورتی كه قرار بود تا آخر خرداد اضافه برداشت خرید سهام دولتی به حساب سهام داران برگردد، همچنان پول برخی سهامداران برنگشته كه معاون وزیر اقتصاد اعلام نمود: این پول نزد ما نیست و به بانك ها برگشته است؛ بنابراین كسانی كه از راه بانك برای خرید سهام دولتی اقدام نموده اند و اضافه برداشت داشته اند، به بانك خود رجوع كنند و درخواست برگشت آنرا بدهند. همینطور افرادی كه از راه كارگزاری سهام خریده اند و با این مشكل روبرو هستند، به كارگزاری خود رجوع كنند.


به گزارش سیب پال به نقل از ایسنا، از آنجاکه خریداران سهام دولتی با مشکلاتی چون اضافه برداشت و عدم ثبت دارایی در پرتفوشان روبه رو شده بودند، معاون وزیر اقتصاد گفته بود که با اتمام بررسی اطلاعات موجود دراین زمینه، این مشکلات تا اختتام خرداد ماه برطرف می شود اما بعد از گذشت این زمان، مجدد برخی افردای که نسبت به خرید این نوع سهام اقدام نموده بودند، عنوان کردند که دو میلیون تومان اضافه از حساب کارگزاری یا خودشان بلوکه بوده و هنوز برنگشته است.
دراین زمینه، معاون امور بانکی وزارت امور اقتصادی و دارایی به ایسنا، اینگونه توضیح داد که هر گونه اضافه پرداختی که در صندوق های ETF دریافت شده، به بانک ها برگشت داده شده و هم اکنون در این صندوق به ازای هر فردی که عضو صندوق است، بیشتر از دو میلیون تومان پولی نزد ما نیست.

اضافه برداشت ها به بانک ها برگشته است
وی با تاکید براینکه حالا پول اضافه نزد صندوق ETF نیست و به بانک ها داده شده است، اظهار داشت: بدین سبب چند روزی طول می کشد تا بانک ها این مبلغ اضافه را به مردم برگردانند.
معمارنژاد اعلام نمود: کسانی که بوسیله بانک برای خرید سهام دولتی اقدام نموده اند و اضافه برداشت داشته اند، به بانک خود مراجعه کنند و درخواست برگشت آنرا بدهند. همچینن، افرادی که بوسیله کارگزاری های خود مبادرت به خرید این سهام کرده اند و با این مشکل روبرو هستند، به کارگزاری خود مراجعه کنند.
معاون وزیر اقتصاد همین طور درباره ثبت شدن این سهام در پرتفوی خریداران اظهار داشت: تا امروز هر یونیت صندوق های ETF معادل ۳۱ هزار تومان معامله شده است که به مرور زمان این سهام در پرتفوی خریداران ثبت می شود و ممکنست که از سمت کارگزاری ها مشکلی دراین زمینه به وجود آمده باشد. شاید فردی کد بورسی داشته اما از بانک این سهام را خریداری نموده و بانک هم این سهام را در کارگزاری خود برده باشد، درحالیکه فرد مورد نظر قبلا با کارگزاری دیگری در بورس فعالیت می کرده است.
منبع:

1399/04/10
13:44:36
5.0 / 5
2130
تگهای خبر: اقتصاد , بانك , بورس , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است