معاون وزیر راه و شهرسازی:

قیمت مسكن واقعی نیست

قیمت مسكن واقعی نیست به گزارش سیب پال معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: در شرایطی كه معاملات مسكن كاهش پیدا كرده، قیمت افزایش یافته كه این نشان داده است رشد قیمت ها غیر واقعی و متاثر از تلاطمات بازارهای رقیب است.


محمود محمودزاده در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: شرایطی که الان در بازار مسکن حاکم است ربطی به حوزه درون بخشی ندارد و از بازارهای رقیب نشأت گرفته است.
وی ادامه داد: اگر به آمار دقت نماییم می بینیم چه خرید و فروش مسکن کم شده ولی در عین حال با افزایش قیمت مواجه هستیم. در صورتی که رابطه این دو مولفه باید مستقیم باشد.
محمودزاده خاطرنشان کرد: وقتی خرید و فروش پایین می آید و در عین حال قیمت بالا می رود نشان داده است که این اعداد غیر واقعی و متاثر از تلاطمات بازارهای موازی است.
معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی درباره راهکارهای وزارت خانه برای کنترل بازار مسکن اظهار داشت: وزارت راه و شهرسازی برای ساماندهی به وضعیت بخش مسکن از بیشتر از یک سال قبل پویایی داشته اخیراً اقدام اضافه تری انجام نداده ایم.
وی تصریح کرد: در طرح اقدام ملی مسکن کارها شروع شده و خوشحالیم که سایر مراجع هم به حوزه مسکن توجه می کنند، طرح ها را می شنوند و اگر نظرات اصلاحی دارند بیان می کنند تا بتوانیم از آنها بهره بگیریم و برنامه های خویش را تکمیل نماییم.
محمودزاده، طرح اقدام ملی تولید و عرضه مسکن، کمک به ایجاد تحرک برای پروژه های نیمه کاره بخش خصوصی و اجاره داری حرفه ای را همچون برنامه های وزارت راه و شهرسازی برشمرد.
به گزارش سیب پال به نقل از ایسنا، متوسط قیمت هر متر مربع مسکن شهر تهران در خرداد ماه ۱۳۹۹ بالغ بر ۱۸.۹۵ میلیون تومان بوده که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب معادل ۱۱.۶ و ۴۲.۵ درصد افزایش نشان داده است.
بر مبنای اعلام بانک مرکزی، همینطور تعداد معاملات آپارتمان های مسکونی شهر تهران در خرداد ماه سال ۱۳۹۹ به ۱۰ هزار و ۸۰۰ واحد رسید که در مقایسه با اردیبهشت سال جاری ۴.۷ درصد کاهش یافته و نسبت به خرداد سال گذشته ۸۰.۱ درصد افزایش داشته است.
منبع:

1399/04/08
21:49:36
5.0 / 5
2266
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است