صندوق بین المللی پول در گزارش بازبینی خود اعلام كرد

اقتصاد جهانی با بدترین بحران ۹۰ سال اخیر روبروست!

اقتصاد جهانی با بدترین بحران ۹۰ سال اخیر روبروست! سیب پال: صندوق بین المللی پول پیش بینی خود از رشد اقتصادی جهان را باردیگر كم كرد.


به گزارش سیب پال به نقل از ایسنا، صندوق بین المللی پول با اشاره به تداوم بحران اقتصادی ایجادشده ناشی از کرونا، پیش بینی خود از متوسط رشد اقتصادی امسال کشورهای جهان را به منفی ۴.۹ درصد کم کرد، این نهاد در گزارش قبلی خود متوسط رشد اقتصادی منفی سه درصد را پیش بینی کرده بود.
بگفته صندوق بین المللی پول، این بحران که از رکود فراگیر دهه ۱۹۳۰ تابحال بی سابقه بوده، خسارت های قابل توجهی به اقتصاد جهانی وارد کرده و اوضاع در مقایسه با دو ماه پیش وخیم تر شده است. برآوردهای صندوق بین المللی پول مشابه برآوردی است که چند هفته پیش توسط بانک جهانی ارائه شده بود: این بانک نیز متوسط رشد اقتصادی کشورهای جهان امسال را منفی ۵.۲ درصد تخمین زده بود.
گیتا گوپیناث، اقتصاددان ارشد صندوق بین المللی پول در همین رابطه اظهار داشت: این بدترین رکودی است که از دهه ۱۹۳۰ دیده ایم. هیچ کشوری در امان نبوده است.
بگفته صندوق بین المللی پول، بحران کرونا بیش از همه خانوارهای با درآمد پایین را تحت تاثیر قرار داده است و این مساله می تواند دستاوردهای تدریجی به وجود آمده در مقابله با فقر مطلق در سراسر جهان را که به تدریج از دهه ۱۹۹۰ به دست امده است بر باد دهد. جمعیت فقیر مطلق جهان (درآمد کمتر از ۱.۹ دلار در روز) از ۳۵ درصد کل جمعیت در دهه ۱۹۹۰ به تنها ۱۰ درصد در سال ۲۰۱۹ رسید اما تحت تاثیر شیوع ویروس کرونا انتظار می رود شاهد صعود مجدد این روند باشیم.
در این گزارش با پیش بینی تحت تاثیر قرار گرفتن درآمد ۹۰ درصد کل جمعیت جهان پیش بینی شده است لطمه پذیری کشورها در مقابل نتایج کرونا در ماه های آتی نیز کماکان در سطح بالایی باقی بماند به شکلی که در صورت بروز موج دوم همه گیری، رشد اقتصادی جهان در سال آینده نیز منفی ۴.۵ درصد خواهد بود.1399/04/06
16:12:41
5.0 / 5
2170
تگهای خبر: اقتصاد , بانك , دلار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است