فرمانده مرزبانی ناجا:

ماجرای كشته شدن اتباع افغانی در حوزه مرزبانی ایران اتفاق نیفتاده است

ماجرای كشته شدن اتباع افغانی در حوزه مرزبانی ایران اتفاق نیفتاده است به گزارش سیب پال آذربایجان شرقی فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به سوالی در مورد ˮكشته شدن چند تبعه افغانی در مرز با ایرانˮ، اظهار داشت: با مستندات، اثبات شد كه این اتفاق در حوزه مرزبانی ایران روی نداده است.


سردار احمدعلی گودرزی در بازدید از مرزهای آذربایجان شرقی در این خصوص اظهار نمود: برادران دوست و همسایه ما افغانستان که عقبه تاریخی و مشترکی باهم داریم، ادعا کردند که همکاران ما در مرزبانی و در زمان رعایت پروتکل های بهداشتی تعداد کمی از تبعه افغانی را از همان محلی که وارد کشور شده بودند، طرد کردند که آنها در جای دیگری کشته شده بودند. در این رابطه نیز عکس ها و فیلم هایی ارائه دادند که مرزبانی جمهوری اسلامی ایران نیز با ارائه مستندات لازم به وزارت خارجه افغانستان و همین طور مرزبانی این کشور، اثبات کرد که هیچ گونه اشکال و ایرادی در کار مرزبانی جمهوری اسلامی ایران وجود نداشته و آنها هم پذیرفتند.

وی ادامه داد: طی دو سه روز گذشته نیز مسئولان افغانستان با مستندات ارائه شده توسط ایران متوجه شدند این اتفاقات اصلا در حوزه مرزبانی جمهوری اسلامی ایران نبوده است. اگر احیانا در آن سوی مرز نیز قاچاقچیان انسان خواسته اند این اتباع را از مرز ما عبور بدهند و تلفاتی بدان ها وارد شده، مسئولیتش با خودشان است و ما تحت هیچ شرایطی نه این مساله را پذیرفتیم نه قبول داریم؛ شرعا هم پذیرفتیم که این اتفاق در حوزه مرزبانی ایران روی نداده است.

وی در مورد ماجرای مطرح شده در مورد "اصابت یک گلوله خمپاره به داخل خاک جمهوری اسلامی ایران طی روزهای اخیر" نیز اظهار نمود: ما خودمان قربانی تروریسم هستیم و از شروع انقلاب تابحال خیلی از مسئولان و شخصیت های ما توسط تروریسم شهید شدند؛ مرتبا هم افرادی در مرزهای غربی و شمال غرب کشور در مبارزه با گروه های معاند به شهادت می رسند. اعلام می نماییم که هیچ مماشاتی نداریم و مقابله ما با ترویست ها و کسانی که بخواهند بین ما و کشورهای همسایه و خصوصاً کشور دوست و برادر "ترکیه" اختلافی بیندازد، بسیار جدی است و هیچ وقت نپذیرفتیم و قبول نداریم.

فرمانده مرزبانی ناجا افزود: در گشت های مشترک و جلساتی که باهم داریم کاملا هماهنگ هستیم. بالاخره این ادعا در نقطه صفر مرزی ممکنست وجود داشته باشد، اما هر کشور همسایه اگر اطلاعات دقیقی در ارتباط با اشرار در اختیارمان قرار دهند، بدون شک نسبت به قلع و قمع معاندان و کسانی که بخواهند در مرزها شرارت کنند، اقدام می کند و اساسا قبول نداریم که خدای ناکرده از جانب مرزهای ما خسارتی بر دیگران تحمیل شود، چونکه اساس راهبرد نظام جمهوری اسلامی ایران این است که به کسی خسارتی وارد نشود.

وی با بیان این که در بازدیدهای خود نشاط، شادی و توان عملیاتی مرزبانان آذربایجان شرقی را از نزدیک مشاهده کردیم، اظهار داشت: آذربایجان شرقی یکی از امن ترین استان های کشور بوده و مردم متدین و باوفای این خطه همیشه از مجموعه نیروی انتطامی در مرزهای این استان که شامل ۲۷۱ کیلومتر مرز است، پشتیبانی کرده اند.

وی با تاکید بر این که مرزبانان با پشتیبانی همه جانبه از مرزنشینان که خودشان مرزبانان واقعی کشور هستند، امنیت پایدار، توسعه یافته و همه جانبه ای را در حد مطلوب به وجود آورده اند، اضافه کرد: تهدید خاصی در این منطقه به نظر نمی رسد و عملکرد نیز مثبت و مناسب ارزیابی شد؛ حضور مرزبانان در مرزهای استان همه جانبه بوده و خدمت به مردم را توفیق الهی می دانند.

ضرورت ایجاد جاده مرزی مناسب و خاص مرزبانی در آذربایجان شرقی

سردار گودرزی در ادامه تشریح کرد: در امتداد هوشمندسازی پلیس و مرزبانی در آذربایجان شرقی باید کوشش های مضاعفی صورت گیرد تا به حد مطلوب برسد که در این خصوص اعضای شورای تامین از اعتبارات استانی کمک کنند و ما نیز کمک می نماییم. همین طور جاده مرزی مناسب و خاص این مرزبانی نداریم، درحالی که در سایر استانها وجود دارد و انشالله استاندار و متولیان امر در این رابطه همت کنند و اگر این موارد را فراهم آورند در ایجاد امنیت بهتر برای استیفای حقوق مرزنشینان و حقوق دولت تسهیل گر خواهد بود. ما همه کوشش های خودرا صرف می نماییم که حدود و ثغور مرزهای کشورمان را حفظ نماییم.

وی ادامه داد: با کشورهای همسایه در مرز استان(جمهوری آذربایجان، ارمنستان و نخجوان) نیز الحمدالله مشکل خاصی نداریم و هر زمان که نیاز بوده مرزبانی های ما و این کشورها با حسن همجواری و برادری، موضوعات و مشکلات فی درخلال را حل کرده اند. هم اکنون مورد خاصی که قابل عرض در مرزهای استان آذربایجان شرقی قابل عرض باشد، به نطر نمی رسد و همکاران از توان عملیاتی خاصی برخوردار می باشند.

وی در پاسخ به سوالی در مورد اقدامات برای ممانعت از قاچاق مواد مخدر، اظهار نمود: در ارزیابی های انجام شده در هفته مبارزه با مواد مخدر امسال و طبق اعلام سازمان ملل، ۹۰ درصد از کشف تریاک در دنیا توسط جمهوری اسلامی ایران انجام می شود، با ۳۸۰۰ شهید و ۱۲ هزار مجروح(در مجموعه پلیس).

۹۰ درصد تریاک دنیا را کشف می کنیم

فرمانده مرزبانی ناجا با بیان این که ۴۶ درصد مرفین و ۲۳ درصد هروئین نیز توسط نظام جمهوری و سربازان ولایت کشف می شود، اضافه کرد: این کشفیات در حالی است که ما نه فقط سازنده مواد مخدر نیستیم بلکه تنها کشور معبر موادمخدر نیز نبوده و کشورهای دیگری هم معبر موادمخدر هستند، اما ۹۰ درصد تریاک دنیا را کشف می نماییم و این کشفیات نشان از همت والای پلیس و مرزبانان در مبارزه با موادمخدر دارد.

وی با بیان این که طی ۲۴ ساعت گذشته بیش از سه تن و ۲۰۰ کیلوگرم موادمخدر فقط در مرز سیستان و بلوچستان و در درگیری با اشرار مسلح کشف شده است، اظهار داشت: وارد کردن مواد مخدر به کشور، فتنه و تاکتیک استکبار جهانی برای ازبین بردن جوانان عزیز ماست، بر این اساس اشراشر مسلحی که اقدان به این کار می کنند، کارشان حرکتی تروریستی بوده و کسانی که مواد مخدر را به داخل کشور وارد می کنند، در حقیقت اقدامشان تروریستی است و با این اشرار قاطعانه برخورد می نماییم.

وی اظهار داشت: امروز در بحث انسداد مرزهای کشور اقدامات خوبی در حال انجام بوده و ستاد کل نیروهای مسلح نیز در بحث هوشمندسازی مرزبانی کمک خواهدنمود. درپی تحقیقات و بازدیدهای مجلس شورای اسلامی طی دو سه سال قبل نیز نتیجه گیری شد که در بعضی از مرزهای کشور یک سری عقب ماندگی ها وجود دارد که باید اعتبارات لازم داده شود.

دست های پنهان قاچاق کالا در مرزهای کشور را شناسایی می کنیم

سردار گودرزی با تاکید بر این که مرز به مصابه ناموس و حریم امن کشور است، اضافه کرد: باید ساز و کاری فراهم گردد که این حریم مثل همیشه از اقتدار کامل برخوردار باشد و مرزبانان نیز در همه سطوح کمر همت بسته اند که مبارزه بی امانی با دست های پنهانی که در بحث قاچاق کالا در مرزهای کشور فعالیت می نمایند، داشته باشند و با اقدامات اطلاعاتی در حال شناسایی دست های پنهان قاچاق کالا در مرزهای کشور هستیم و حتما به فضل الهی این دست ها را قطع خواهیم کرد تا جهش تولید که از طرف مقام معظم رهبری مورد تاکید واقع شده، به مدلول واقعی در بحث مبارزه با قاچاق هم محقق شود.


منبع:

1399/04/05
23:14:07
5.0 / 5
2502
تگهای خبر: ارز , تولید , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است