برای حفظ ارزش پول ملی و كمك به رشد اقتصادی

نرخ سود سپرده گذاری بانك ها در بانك مركزی 12 درصد شد

نرخ سود سپرده گذاری بانك ها در بانك مركزی 12 درصد شد هیئت عامل بانك مركزی در جهت اجرای قانون پولی و بانكی كشور برای حفظ ارزش پول ملی و كمك به رشد اقتصادی، در جلسه امروز ترتیبات جدید اجرای سیاست پولی را تصویب كرد كه برا ساس مفاد دستورالعمل «عملیات بازار باز و اعطای اعتبار در قبال دریافت وثیقه توسط بانك مركزی»، نرخ سود سپرده گذاری نزد بانك مركزی را با دو واحد درصد افزایش در سطح ۱۲ درصد تعیین كرد.


به گزارش سیب پال به نقل از ایسنا، بانک مرکزی اعلام نمود که آخرین اطلاعات به دست آمده از عملکرد بخش واقعی اقتصاد نشان می دهد، رشد اقتصادی بدون نفت در راه صعودی قرار گرفته است.
از سوی دیگر، نرخ تورم از تورم هدف اعلام شده (۲۲ درصد) فاصله دارد. بر این اساس، هیئت عامل بانک مرکزی در جهت اجرای قانون پولی و بانکی کشور برای حفظ ارزش پول ملی و کمک به رشد اقتصادی، در جلسه چهارشنبه ۴ تیرماه ۱۳۹۹ ترتیبات جدید اجرای سیاست پولی را تصویب کرد.

بر این اساس، هیئت عامل بانک مرکزی بر مبنای مواد (۶) و (۱۱) دستورالعمل «عملیات بازار باز و اعطای اعتبار در قبال دریافت وثیقه توسط بانک مرکزی»، نرخ سود سپرده گذاری نزد بانک مرکزی را با ۲ واحد درصد افزایش در سطح ۱۲ درصد تعیین کرد. این تصمیم با هدف کاهش دامنه دالان نرخ سود اتخاذ شده است و از روز شنبه ۷ تیرماه ۱۳۹۹ اجرا می شود.

گفتنی است، پیش از این هیئت عامل بانک مرکزی در روز شنبه (۱۰ خرداد)، برقراری دالان نرخ سود در بازار بین بانکی را تصویب کرده بود.
در این مصوبه، نرخ سود سپرده گذاری بانک ها نزد بانک مرکزی ۱۰ درصد و نرخ سود اعتبارگیری از بانک مرکزی ۲۲ درصد تعیین شده بود.
منبع:

1399/04/04
22:19:50
5.0 / 5
2069
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , بازار , بانك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است