یك عرضه اولیه در راهست

یك عرضه اولیه در راهست سیب پال: نماد ˮوپویا۱ˮ فردا چهارشنبه به روش ثبت سفارش به عموم و روز پنجشنبه به صندوق های سرمایه گذاری عرضه می شود.


به گزارش سیب پال به نقل از ایسنا، کل سهام قابل عرضه ۶۰۰ میلیون سهم معادل ۱۵ درصد از کل سهام شرکت و تعداد سهام قابل عرضه به عموم در روز عرضه اولیه ۵۶۰ میلیون است. حداکثر سهام قابل خریداری توسط هر شخص حقیقی و حقوقی ۳۰۰ سهم بوده و روز چهارشنبه مطابق با پیام ناظر ثبت سفارش می شود. دامنه قیمت ثبت سفارش از ۳۹۰ تا ۴۱۰ تومان است. تعداد سهام قابل عرضه به صندوق هم در روز بعد از عرضه اولیه ۴۰ میلیون سهم است.
بر این اساس، امیرحسن اسلامی- مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری پویا- در هفتادوهفتمین نشست خبری "یک دیدار یک عرضه" در آستانه عرضه اولیه ۱۵ درصد از سهام این شرکت به صورت آنلاین برگزار شد، اظهار داشت: مبحث فعالیت اصلی این شرکت سرمایه گذاری در سهام، واحدهای سرمایه گذاری صندوق ها یا ‏سایر اوراق بهادار دارای حق رأی شرکت ها، موسسات یا صندوق های سرمایه گذاری است. ‏همچنین سرمایه گذاری در سایر اوراق بهادار که به صورت معمول دارای حق رأی نیست و توانایی انتخاب مدیر یا کنترل ناشر را به ‏مالک اوراق بهادار نمی دهد، از دیگر فعالیتهای اصلی شرکت سرمایه گذاری پویا به شمار می آید. ‏

وی با اشاره به اینکه سرمایه این شرکت در اردیبهشت ماه سالجاری از ۲۰۰ میلیارد به ۴۰۰ میلیارد تومان افرایش پیدا کرد، افزود: پرتفو وپویا شامل سرمایه گذاری کوتاه مدت و بلندمدت است که پرتفو بورسی این شرکت بیشتر از ۲۰ صنعت و ۵۰ سهم متنوع را شامل می شود. سرمایه گذاری بیشتر از ۸۰ درصدی در سهام شرکت های پذیرفته شده در سازمان بورس و اوراق بهادار، سرمایه گذاری ۵ درصدی در سکه ها و صندوق های طلا و همینطور سرمایه گذاری ۵ تا ۱۰ درصدی در دارایی های با درآمد ثابت و سپرده های بانکی، خط مشی این شرکت است.

به گفته اسلامی بازده پرتفو بورسی این شرکت در چهارماهه منتهی به ۳۱ خردادماه سال جاری ۱۴۷ درصد بوده و خالص ارزش دارایی های وپویا به ازای هر سهم بر مبنای پرتفو شرکت در تاریخ ۳۱ خردادماه و قیمت های ۲ تیرماه جاری بالغ بر ۶۰۰۰ ریال است.
منبع:

1399/04/03
23:23:28
5.0 / 5
2347
تگهای خبر: آنلاین , ارز , بانك , بورس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است