ترامپ:

اقتصادمان خیلی خیلی نیرومند در حال بازگشت است!

اقتصادمان خیلی خیلی نیرومند در حال بازگشت است! سیب پال: رئیس جمهور آمریكا بار دیگر وعده داد كشورش بحران اقتصادی كنونی را پشت سر بگذارد.


به گزارش سیب پال به نقل از ایسنا، دونالد ترامپ رئیس جمهور یامریکا در رشته توئیتی از بازگشت اقتصاد آمریکا به شرایط خوب در آینده نزدیک آگاهی داد.
ترامپ نوشت: همانطور که بسیاری از شما نیز می دانید اقتصاد کشورمان خیلی خیلی نیرومند در حال بازگشت است. ما دو هفته پیش شاهد شکسته شدن رکورد اشتغال زایی بودیم که قبلا چیزی مشابه آنرا نداشتیم. هیچ کسی حتی به این رکورد نزدیک هم نشده بود!
برخلاف آنچه قبل تر انتظار می رفت نرخ بیکاری بزرگ ترین اقتصاد جهان تا اختتام ماه می کاهشی شد و رقم ۱۳.۳ درصد را ثبت نمود. این اتفاق در شرایطی رخ داد که خیلی از اقتصادانان و نهادهای اقتصادی پیش بینی کرده بودند نرخ بیکاری به ۲۰ درصد و بالاتر برسد.
ترامپ همین طور با اشاره به اینکه اعمال قرنطینه سراسری در این کشور به خاطر ملاحظات بهداشتی بوده است، اضافه کرد: تصمیم گرفتیم (کسب و کارها را) تعطیم نماییم تا جان میلیون ها انسان را نجات دهیم. حالا می توانیم آنها را بازگشایی نماییم و به خوبی این کار را کرده ایم.
ترامپ همین طور در توئیت دیگری نوشت: بدین سبب اجازه می خواهم تا از همه تشکر کنم. حالا در یک برهه زمانی حساس هستیم، خیلی بد است که زندگی های زیادی نابود شد اما ما آن انسان های فوق العاده (که جان خودرا بر اثر مبتلاشدن به کرونا را از دست دادند) را هیچ گاه فراموش نخواهیم کرد و کشور ما به جلو حرکت خواهدنمود. ما قویتر از هر زمان دیگری در گذشته خواهیم بود!
ادعاهای ترامپ در شرایطی مطرح می شود که بانک جهانی در گزارش بازنگری شده خود اعلام نمود اقتصاد آمریکا امسال بیش از شش درصد کوچک خواهد شد که در صورت تحقق، بدترین عملکرد سالانه اقتصاد این کشور از اختتام جنگ جهانی دوم تابحال محسوب خواهد شد. آمریکا بیشترین شمار قربانیان کووید-۱۹ را در جهان دارد.
منبع:

1399/03/31
16:49:25
5.0 / 5
2169
تگهای خبر: اقتصاد , بانك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است