چرا بانك ها منابع حاصل از فروش سهام عدالت را به حساب سهام دار واریز نكردند؟

چرا بانك ها منابع حاصل از فروش سهام عدالت را به حساب سهام دار واریز نكردند؟ به گزارش سیب پال درحالی كه امكان فروش ۳۰ درصد از سهام عدالت از راه بانك ها از ششم خردادماه فراهم گشته است، شنیده ها از آن حكایت می كند كه برخی بانك ها یا هنوز وجهی به حساب مشمول واریز نكرده اند یا وجهی كه واریز كرده اند كم تر از ارزشی بوده كه باید واریز می كردند. موضوعی كه به قول سخنگوی طرح آزادسازی سهام عدالت علت آن یا فروش نرفتن سهام و یا زمان بر بودن فرایند واریز اعلام نموده است.


به گزارش سیب پال به نقل از ایسنا، اوایل خردادماه بود که وزارت امور اقتصادی و دارایی طی اطلاعیه ای اعلام نمود که دارندگان سهام عدالت که روش مستقیم را برای مدیریت سهام خود برگزیده اند و قصد فروش قسمتی از سهام خویش را دارند، می توانند از ششم خرداد به شعب بانک هایی که قبلاً در آن دارای حساب بانکی بوده و شماره شبای آن حساب را به سازمان خصوصی سازی معرفی کرده اند، مراجعه نموده و با تکمیل فرم های مربوط نسبت به تکمیل سفارش فروش ۳۰ درصد از سهام عدالت خود و تعهدنامه مربوطه، اقدام نمایند.
بعد از اتمام مهلت اعلام شده در سامانه سهام عدالت برای تعیین تکلیف مدیریت سهام، از ۱۰ خرداد بانک ها از راه کارگزاری های خود یا کارگزاری های طرف قرارداد، به تدریج نسبت به فروش سهام متقاضیان در بورس اقدام و وجوه حاصله را در چارچوب توافق شده به حساب آنها واریز خواهند کرد.
در این راستا، مخاطبان ایسنا در تماس هایی که با این خبرگزاری داشتند اعلام نمودند یا بانک هنوز مبلغ حاصل از فروش سهام عدالت را برای آنها واریز نکرده است و یا اینکه مبلغی که واریز شده، کم تر از ارزش واقعی سهامی بوده که فروخته شده است. در این راستا، حسین فهیمی-سخنگوی طرح آزادسازی سهام عدالت- توضیحاتی را عرضه کرد.
فهیمی در گفتگو با ایسنا، درمورد اینکه چرا بانک ها کم تر از مبلغی که باید برای سهام دار واریز می کردند، واریز کرده اند توضیح داد: از جمع سفارش های دریافتی ۷۵۰ هزار نفر که ارزش آن حدودا ۹۰۰ میلیارد تومان می شود، حدود ۶۵۰ میلیارد تومان به فروش رفته و مابقی هنوز فروش نرفته است. ازاین رو بانک هم مبلغ آن میزان از سهام که به فروش رفته است را برای سهام دار واریز می کند و مابقی آنرا زمانی که بقیه سهم به فروش رفت واریز خواهد نمود. درواقع امکان دارد بانکی بخشی از دارایی را فروخته باشد و بخشی را نفروخته باشد. ازاین رو به میزانی که فروخته است پول را توزیع می نماید و مابقی را پس از دریافت توزیع خواهد نمود.
وی درمورد تاخیر در واریزی مبلغ هم اظهار داشت: زمانی که سهم فروش می رود، اگر سه شنبه فروش رفته باشد، بانک مبلغ را شنبه هفته بعد و اگر چهارشنبه فروش رفته باشد، بانک مبلغ را یکشنبه هفته بعد دریافت می کند. یعنی زمانی فروشی را انجام می دهد دو روز بعد به پول می رسد. ازاین رو درخواستم این است افرادی که سفارش گذاشته اند چند روزی صبوری کنند.
به قول سخنگوی طرح آزادسازی سهام عدالت بانک ها کارمزد و مالیات دریافت نمی کنند.1399/03/22
20:33:35
5.0 / 5
2308
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , بانك , بورس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است