روزهای بد اقتصاد فرانسه ادامه دارد

روزهای بد اقتصاد فرانسه ادامه دارد به گزارش سیب پال وزارت دارایی فرانسه از كوچك شدن ۱۱ درصدی اقتصاد این كشور اطلاع داد.


به گزارش سیب پال به نقل از رویترز، در شرایطی که روند بازگشایی کسب و کارها در فرانسه به تدریج در حال آغاز شدن است، وزارت دارایی این کشور پیش بینی نمود رشد دومین اقتصاد بزرگ اتحادیه اروپا امسال به منفی ۱۱ درصد برسد.
برونو لومر، وزیر دارایی فرانسه در همین رابطه اظهار داشت: توسط ویروس کرونا به سختی صدمه دیده ایم اما به اقدامات خود برای حفاظت از جان شهروندانمان ادامه می دهیم. فکر میکنم در چند ماه اینده هم شاهد زمین گیر شدن اقتصاد باشیم.
حدود ۳۰۰ هزار کافه و رستوران در فرانسه ثبت شده اند که به خاطر کرونا حدود دو ماه تعطیل بوده اند. لو مر با اشاره به صدمه وارده به کسب و کارهای کوچک در این کشور اظهار داشت: دولت آنها را فراموش نخواهد کرد و به پشتیبانی از آنها ادامه می دهد.
وزیر دارایی فرانسه هم چنین به برنامه ریزی برای پشتیبانی از صنایع بزرگ این کشور نظیر خودروسازی و گردشگری اشاره نمود و گفت طی هفته آینده از لایحه دولت برای پشتیبانی از این کسب و کارها رونمایی خواهد شد.
دولت برای پشتیبانی از بخش های مختلف و کاستن از تبعات اقتصادی انتشار کرونا ابتدا ۱۰۰ میلیارد یورو اعتبار تخصیص داد که کمی بعد این مبلغ به ۱۱۰ میلیارد یورو افزایش پیدا کرد. این میزان اعتبار معادل چهار درصد اندازه اقتصاد این کشور است.
پیش تر بانک مرکزی فرانسه با اشاره به افزایش نسبی سطح فعالیتهای اقتصادی در ایام اخیر گفته بود که هنوز فاصله بسیار زیادی تا بازگشت اقتصاد به زمان پیش از بحران کرونا وجود دارد. مرکز آمار فرانسه هم به دولت اخطار داده بود که هر ماه قرنطینه سراسری در خاک این کشور سبب خواهد شد تا رشد اقتصادی سه درصد کاهش پیدا کند.1399/03/14
14:59:52
5.0 / 5
2252
تگهای خبر: اقتصاد , بانك , بانك مركزی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است