سفارش هایی مهم به تازه واردان بورس

سفارش هایی مهم به تازه واردان بورس به گزارش سیب پال البرز بازار سرمایه ایران طی ماه های اخیر جای خویش را در بین گفتمان عمومی باز كرده است، خیلی از افرادی كه تا پیش از این فقط نام بورس و سهام را شنیده بودند این روزها به دنبال گرفتن كد معاملاتی و حضور در این بازار هستند، اینكه بخش زیادی از افراد جامعه ما دارای كد معاملاتی در بازار سرمایه باشند می تواند چشم انداز مثبتی پیش روی اقتصاد ایران قرار دهد.اما در این میان مسأله ناشناخته بودن بورس برای تازه واردها می تواند چالش برانگیز باشد، چالشی که راهکارهای بسیار ساده ای برای آن وجود دارد و می تواند تهدید را به فرصت تبدیل و همه را از مزایای بازار سرمایه بهره مند کند.

در همین خصوص با یکی از فعالین باسابقه بازار سرمایه و عضو انجمن توسعه سرمایه گذاری حرفه ای ایران گفت و گو کردیم.

اگر جوان هستید فرصت یادگیری بورس را از دست ندهید

همایون دارابی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اقبال عموم مردم به بازار سرمایه اظهار داشت: ما در بازار سرمایه افراد نورسیده را به چند دسته تقسیم می نماییم، افراد جوانی که فرصت یادگیری اصول کار در بازار سرمایه را دارند در دسته بندی نخست و افراد میانسال و سالمند که کار و شغل متفاوتی دارند هم در دسته بندی دیگر قرار می گیرند.

دارابی اضافه کرد: فاکتور دیگری که برای دسته بندی افراد نورسیده به بورس در نظر گرفته می شود میزان مبلغی است که فرد مقرر است وارد بازار کند، این مبالغ به صورت کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان، بین ۱۰۰ تا ۵۰۰ میلیون تومان و بالاتر از این مبالغ و بیشتر از یک میلیارد تومان تقسیم بندی می شود.

به فضای مجازی تکیه نکنید/با افراد مورد اعتماد مشورت کنید

وی افزود: بر این اساس سفارش ما به گروه جوانی که قصد دارند با کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان وارد بازار شوند این است که با مطالعه، آموزش و مشاهده فیلم های موجود اصول کار در بازار سرمایه را یاد بگیرند چون این افراد می توانند در دراز مدت در بازار سرمایه حضور داشته باشند؛ علاوه بر این در کنار آن می توانند به وسیله تالار مجازی بورس روند آموزش خویش را دنبال کنند و در کنار آن به مشورت با افراد مورد اعتماد و با سابقه در بازار با رقم های کم ادامه داده و سرمایه خویش را مدیریت کنند.

این فعال بازار سرمایه خاطرنشان کرد: سفارش ما به این افراد این است که به فضای مجازی و مشورت با افرادی که برای آنان شناخته شده نیستند تکیه نکنند.

سرمایه ۱۰۰ تا ۵۰۰ میلیونی را به صندوق ها بسپارید

دارابی در ادامه تصریح کرد: به افرادی که جوان نیستند، شغل دیگری دارند و قصد دارند با سرمایه ۱۰۰ تا ۵۰۰ میلیون تومانی وارد بورس شوند سفارش می نماییم از صندوق های سرمایه گذاری استفاده کنند، این صندوق ها با تیم های حرفه ای خود با استفاده از سرمایه افراد تازه وارد، ناآشنا به بازار و کسانی که فرصت کافی جهت بررسی بازار را ندارند سرمایه گذاری می کنند و معمولا بازدهی های خوبی هم دارند.

وی اضافه کرد: افرادی که قصد استفاده از این خدمات را دارند می توانند با رفتن به سایت fipiran.com فهرست صندق ها و بازدهی آنها را مشاهده کنند، سفارش ما این است که یک تا چهار صندوق برای سرمایه گذاری انتخاب و هر ماه بازدهی این صندوق ها نسبت به شاخص بورس بررسی شود و اگر صندوقی بازدهی مورد نظر را نداشت حذف و با صندوق دارای بازدهی بالاتر جایگزین شود.

تازه واردهای میلیاردی هم می توانند ریسک کنند

دارابی افزود: افراد تازه واردی هم که قصد دارند با سرمایه بالاتر از یک میلیارد تومان وارد بازار شوند باآنکه می توانند از خدمات صندوق ها استفاده کنند اما سفارش ما استفاده از سبدگردانی اختصاصی است که افراد می توانند پرتفوی خویش را به گروه حرفه ای و اختصاصی بسپارند.

روزهای خوب و بد در بورس دائمی نیست

وی در انتها خاطرنشان کرد: به صورت کلی بازار سرمایه به صورت مداوم احتیاج به بررسی و مراقبت دارد و افرادی که به آن وارد می شوند باید دائماً روند سهام خویش را دنبال کنند، ضمن اینکه روزهای خوب در بورس دائمی نیست همانطور که روزهای بد هم دائمی نیست ولی در بورس ما هر کس با دید دراز مدت وارد شود می تواند موفق باشد.
1399/02/09
13:35:09
5.0 / 5
2516
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , بورس , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است