كاهش شدید تورم كانادا

كاهش شدید تورم كانادا به گزارش سیب پال تورم كانادا تا آخر مارس به ۰.۹ درصد كاهش پیدا كرد.


به گزارش سیب پال به نقل از گلوب اند میل، متوسط نرخ تورم کانادا در ۱۲ ماه منتهی به مارس با ۰.۲ درصد کاهش نسبت به ماه قبل به ۰.۹ درصد رسید که این نرخ تورم ۱.۳ درصد کمتر از تورم ثبت شده در بازه مشابه منتهی به ماه قبل و کمترین تورم ثبت شده در این کشور از می سال ۲۰۱۵ تابحال بوده است.
در میان بخش های مختلف، بیشترین تورم مربوط به مواد غذایی و نوشیدنی با ۲.۳ درصد بوده است. تورم آب و برق هم ۱.۷ درصد و مراقبت درمانی با ۱.۳ درصد اندازه گرفته شده است. از طرفی کمترین تورم مربوط به آموزش و فرهنگ با منفی ۰.۷ درصد و لوازم منزل با منفی ۰.۲ درصد بوده است.
بر اساس ماهانه، نرخ تورم ماه مارس منفی ۰.۶ درصد بوده که ۰.۷ درصد کمتر از تورم ثبت شده ماه قبل این کشور است.
بانک مرکزی کانادا بر خلاف همتای آمریکایی خود تابحال توانسته است نرخ تورم را در محدوده دو درصدی باقی نگه دارد و این مسئله به ثبات نرخ بهره هم کمک کرده است. با این وجود این بانک که پیشتر اعلام نموده بود با عنایت به ثبات نسبی شاخصهای کلان اقتصادی در مقطع فعلی برنامه ای برای کاهش بیشتر نرخ بهره ندارد به علت انتشار کرونا در این کشور و با هدف تقویت رشد اقتصادی و پشتیبانی از کسب و کارها مجبور به کاهش نرخ بهره شد.
طبق اعلام مرکز آمار کانادا، هسته تورمی که تغییرات قیمت مواد غذایی و انرژی را به علت نوسانات بالای آنها در نظر نمی گیرد تا آخر ماه مارس با ۱.۲ درصد کاهش نسبت به ماه قبل به ۰.۸ درصد رسیده است.
بانک مرکزی کانادا هم چنین با تاکید بر آمادگی برای همکاری با سایر کشورهای گروه هفت اعلام نموده است که کلیه اقدامات لازم برای پشتیبانی از رشد اقتصادی و حفظ نرخ تورم در محدوده هدف گذاری شده را انجام خواهد داد. این بانک هم چنین با اعتراف به کاهش رشد اقتصادی کانادا اعلام نمود که به احتمال زیاد رشد هدفگذاری شده ۱.۳ درصدی برای سه ماهه نخست سال محقق نخواهد شد.
منبع:

1399/02/07
13:29:51
5.0 / 5
2604
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است