قیمت سكه طی یك ماه چقدر افزایش یافت؟

قیمت سكه طی یك ماه چقدر افزایش یافت؟ به گزارش سیب پال مهرنوشت: بررسی قیمت سكه تمام بهار آزادی در فاصله بین 27 بهمن تا 27 اسفندماه 1398 در بازار آزاد شهر تهران نشان میدهد كه 16.2 درصد افزایش قیمت را تجربه كرده است.


در یك ماهه منتهی به ۲۷ بهمن ۱۳۹۸ هر قطعه سكه تمام بهار آزادی طرح جدید بطور میانگین در بازار ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان معامله می شده است كه این رقم در یك ماهه منتهی به ۲۷ اسفندماه ۱۳۹۸ به ۶ میلیون و ۴۰ هزار تومان افزایش یافته است.
قیمت فروش هر قطعه نیم سكه بهار آزادی نیز طی این مدت از ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان به ۳ میلیون و ۵۰ هزار تومان افزایش یافته است كه رشدی ۱۳ درصدی را نشان میدهد. در صورتیكه هر قطعه ربع سكه بهار آزادی در یك ماهه منتهی به ۲۷ بهمن ماه ۱۳۹۸ معادل یك میلیون و ۶۳۰ هزار تومان داد و ستد می شده اما این رقم برای یك ماهه منتهی به ۲۷ اسفندماه به یك میلیون و ۷۵۰ هزار تومان افزایش یافته كه ۷.۴ درصد افزایش را تجربه كرده است.

معاونت بررسی های اقتصادی اتاق بازرگانی تهران در گزارش خود اعلام نموده كه هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز كه در مدت مورد گزارش ۵۳۳ هزار و ۳۰۰ تومان فروخته می شده به ۶۰۹ هزار و ۵۰۰ تومان افزایش یافته است. بدین سبب طلا نیز در این مدت ۱۴.۳ درصد افزایش داشته است. این در حالیست كه قیمت هر اونس طلای جهانی در این مدت ۳.۲ درصد كاهش را تجربه كرده است. در یك ماهه منتهی به ۲۷ بهمن ماه ۱۳۹۸ میانگین قیمت هر اونس یك هزار و ۵۸۴ دلار بوده كه تا ۲۷ اسفندماه به یك هزار و ۵۳۳ دلار كاهش یافته است.
با این حساب بیشترین افزایش قیمت مربوط به سكه تمام بهار آزادی با ۱۶.۲ درصد و كمترین افزایش قیمت نیز مربوط به ربع سكه با ۷.۴ درصد بوده است.
۲۲۳۲۲۷


منبع:

1399/01/18
21:23:00
5.0 / 5
3239
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , دلار , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است