بازدهی سرمایه گذاری در بورس چقدر بود؟

بازدهی سرمایه گذاری در بورس چقدر بود؟ به گزارش سیب پال مدیرعامل بورس تهران در پیام نوروزی خود اعلام نمود: ارزش بورس تهران در سال ۹۸ بیشتر از ۲.۶برابر شد و جایگاه خود بعنوان بازاری اثرگذار در اقتصاد ایران را بیشتر از پیش محكم كرد. از نظر بازدهی هم متوسط بازدهی سرمایه گذاری بورس تهران به بیشتر از ۱۸۰درصد رسید.


به گزارش سیب پال به نقل از خبر آنلاین؛ در پیام نورزوی علی صحرائی، مدیر عامل بورس تهران آمده است: بسم ا... الرحمن الرحیم یَا مُقَلِّبَ الْقُلُوبِ وَ الْأَبْصَارِ یَا مُدَبِّرَ اللَّیْلِ وَ النَّهَارِ یَا مُحَوِّلَ الْحَوْلِ وَ الْأَحْوَالِ حَوِّلْ حَالَنَا إِلَی أَحْسَنِ الْحَالِ حلول سال نو و بهار پرطراوت را كه نشانه ی قدرت لایزال الهی و تجدید حیات طبیعت است، به همه مردم ایران بخصوص فعالان بازار سرمایه تبریك گفته و سالی سرشار از بركت و معنویت را از درگاه خداوند سبحان برای همگان خواستارم. بورس اوراق بهادار تهران در سالی كه گذشت با الگو قرار دادن شعار "رونق تولید ملی" و با بهره گیری از اعتماد و استقبال گسترده ی عموم هم وطنان و هم حمایت قاطع مسؤلان، در انجام رسالت خود در توسعه اقتصادی از راه جذب و هدایت نقدینگی به سمت بخش تولید و هم فراهم كردن بازاری شفاف، كارآمد و بهره مند از ابزارهای مالی گوناگون، تلاشی خستگی ناپذیر داشت. این اعتماد عمومی به دنبال سال ها تلاش مسؤلان بازار سرمایه در ارتقای شفافیت، سلامت و گسترش دسترسی به بازار و توسعه فرهنگ سرمایه گذاری بوجود آمده كه سرمایه گران قدری برای این بازار به شمار می آید. نماگرهای عملكردی بورس اوراق بهادار تهران خود گواه استقبال مردم و حمایت مسؤلان ارشد سیاسی و اقتصادی از بازار سرمایه و تلاش هیأت مدیره محترم بورس و همكاران اینجانب است.
بورس اوراق بهادار تهران با همراهی و همدلی دیگر اركان بازار سرمایه بخصوص سازمان بورس و اوراق بهادار و با درایت كمیته فقهی، موفق شد در سال ۱۳۹۸ سازوكار فروش تعهدی با كاركرد فروش استقراضی را به مجموعه ابزارهای مالی بازار سرمایه بیافزاید. افزون بر این در سالی كه گذشت بازار مشتقه بورس تهران بخصوص قراردادهای اختیار معامله آن رشد و توسعه درخورملاحظه ای را تجربه نمود. نقدشوندگی هم بعنوان یكی از مهمترین نشانه های كامیابی بورس های اوراق بهادار، از رشد قابل توجهی برخوردار بود بگونه ای كه ارزش معاملات بورس تهران رشدی بیشتر از ۲۳۰ درصد را به ثبت رساند. دیگر اتفاق خوشایند بورس تهران در سال ۱۳۹۸ رشد ارزش بازار آن بود. در این سال ارزش بورس تهران بیشتر از ۲.۶ برابر شد و جایگاه خود بعنوان بازاری اثرگذار در اقتصاد ایران را بیشتر از پیش محكم كرد. از نظر بازدهی هم سرمایه گذاران بورس اوراق بهادار تهران سالی به یادماندنی را تجربه كردند بگونه ای كه متوسط بازدهی سرمایه گذاری در بورس تهران پارسال به بیشتر از ۱۸۰ درصد رسید و از این نظر بر مبنای آمار فدراسیون جهانی بورسها (WFE)، رتبه دوم در میان اعضای این فدراسیون و رتبه اول در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا را به دست آورد. همینطور بورس اوراق بهادار تهران در سالی كه گذشت به روند خود در كمك به تأمین مالی اقتصاد ملی ادامه داد و افزون بر تأمین مالی بلندمدت، با همكاری مقام ناظر بازار پول مقدمات بهره گیری از پتانسیل این بورس برای تأمین مالی كوتاه مدت بنگاه های اقتصادی را هم فراهم آورد. در انتها بار دیگر این عید باستانی را به هم وطنان عزیز تبریك می گویم و امیدوارم سال پیش رو با همدلی و همراهی مردم ایران، سالی سرشار از شادی، كامیابی و سلامتی باشد. اطمینان دارم كه مردم سرافراز ایران با خرد، بینش و همبستگی بالای خود همچون همیشه سربلند و سرفراز از بیماری ویروسی كنونی هم گذر خواهند كرد. ۲۲۳۲۲۵


منبع:

1399/01/08
23:42:56
5.0 / 5
3209
تگهای خبر: آنلاین , ابزار , ارز , اقتصاد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است