شاخص بورس، اول سبز و بعد قرمز شد!

شاخص بورس، اول سبز و بعد قرمز شد! سیب پال: بازار سرمایه در اولین روز هفته جاری كار خودرا چراغ قرمز به انتها برد و در حالی كه شاخص كل در اولین ساعات معامله صعودی بود و مرز 520 هزار واحد را هم رد كرده بود، در نهایت بیش از 17 هزار واحد سقوط كرد.


به گزارش سیب پال به نقل از ایسنا، شاخص كل بورس امروز (شنبه) با ۱۷ هزار و ۵۲۳ واحد سقوط به رقم ۵۰۲ هزار و ۶۸۸ واحد رسید. شاخص كل با معیار هم وزن نیز ۳۲۴۷ واحد ریزش داشت و رقم ۱۷۵ هزار و ۷۲۵ واحد را ثبت نمود.
امروز معامله گران ۶۷۱ هزار معامله انجام دادند كه ۴۲ هزار و ۱۰ میلیارد ریال ارزش داشت. در این بازار ۳۱ نماد مثبت و ۳۱۵ نماد منفی بودند كه از میان آنها ملی صنایع مس ایران، صنایع پتروشیمی خلیج فارس، فولاد مباركه اصفهان، گروه مپنا، بانك ملت، پتروشیمی پارس و مخابرات ایران نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی را روی بازار گذاشتند.
بانكهای تجارت، ملت و اقتصاد نوین، ماشین سازی اراك، سایپا، فولاد مباركه اصفهان و پالایش نفت اصفهان نمادهای پربیننده بورس بودند.

فرابورس هم نزولی شد
شاخص كل فرابورس نیز ۱۸۳ واحد ریزش و رقم ۶۵۸۳ واحد را ثبت نمود. در فرابورس ۲۴۷ هزار معامله به ارزش ۱۶ هزار و ۳۱۸ میلیارد ریال انجام شد. از میان ۷۴ نماد مثبت و ۱۴۳ نماد منفی بازار فرابورس ایران؛ سنگ آهن گهر زمین، پتروشیمی زاگرس، سهامی ذوب آهن اصفهان، هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه و فولاد هرمزگان جنوب نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی و در مقابل فقط پتروشیمی تندگویان نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت را روی فرابورس گذاشتند.
فهرست نمادهای پربیننده نیز از سهامی ذوب آهن اصفهان، گروه صنایع كاغذ پارس، گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی، بانك دی، س. توسعه و عمران استان كرمان، كشت و صنعت شهداب ناب خراسان و كشاورزی و دامپروری بینالود تشكیل شده است.
منبع:

1398/12/24
15:59:59
5.0 / 5
3241
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , بازار , بانك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است