معاون سازمان مالیاتی به سیب پال اعلام كرد

جزئیات تسهیلات مالیاتی برای مؤدیان صدمه دیده از كرونا

جزئیات تسهیلات مالیاتی برای مؤدیان صدمه دیده از كرونا به گزارش سیب پال معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی با بیان اینكه بسته پیشنهادی برای پشتیبانی از افراد صدمه دیده از شیوع ویروس كرونا درنظر گرفته ایم كه مستلزم تصویب ستاد هماهنگی قوا است، توضیحاتی درباره جزئیات این بسته حمایتی ارائه نمود.


به گزارش سیب پال به نقل از ایسنا، از نخستین روز اسفند با بیان خبر رسمی ورود ویروس كرونا به كشور تاكنون، روند شیوع ابن ویروس صعودی بوده است؛ بگونه ای كه با دستور رئیس جمهور هر یك از دستگاه های اجرایی به منظور پیشگیری از شیوع كرونا ملزم به اتخاذ تمهیدات و تصمیماتی در جهت رسیدن به این هدف شدند.
از آنجائیكه حضور در مكان های عمومی، قرار گرفتن در معرض عطسه ها و سرفه های یك مبتلا و دست دادن با دیگران همچون راه هایی است كه افراد به این ویروس مبتلا می شوند، مسؤلان كاهش حضور افراد در اماكن عمومی را مورد توجه قرار دادند.
با كاهش حضور مردم در اماكن عمومی، تعطیلی مشاغل دولتی، اعمال دوركاری و... كرونا نه تنها سلامت جسم و روان انسان ها را تحت تأثیر قرار دارد، بلكه به جان بدنه اقتصادی كشور افتاد و باعث شد خیلی از مشاغل همچون آژانس داران، هتل داران، رستوران ها، مراكز تفریحی و ورزشی به خصوص كسب وكارهای خرد و غیره صدمه ببیند یا تحت فشار مالی و درآمدی قرار بگیرد.
این امر باعث شد دولت ستادی اقتصادی تشكیل دهد كه در آن به بررسی و رفع مشكلات اقتصادی بوجود آمده برای كسب و كارها بعد از این ویروس بپردازد. بدین منظور، جلساتی در شورایعالی هماهنگی اقتصادی، شورایعالی پول و اعتبار با این هدف برگزار گردید كه از مهم ترین تصمیمات اتخاذ شده در این جلسات این بود كه پرداخت اقساط تسهیلات سه ماهه پیش رو صاحبان كسب و كارهایی كه بر اثر شیوع این ویروس از لحاظ درآمدی صدمه دیدند، همینطور تسهیلات قرض الحسنه تمام اشخاص بدون درنظر گرفتن جریمه ای به پایان دوره بازپرداخت، منتقل شد.
علاوه براین، هر یك از بخش های اقتصادی همچون بخش خصوصی پیشنهادهایی برای پشتیبانی از كسب وكارهای صدمه دیده مطرح نمودند كه تسهیلات مالیاتی، تخفیف مالیاتی، معافیت مالیاتی و ایجاد تغییراتی در روند دریافت مالیات بر ارزش افزوده همچون پیشنهادهایی است كه در بخش حمایت مالیاتی از این افراد عنوان شد.
در این زمینه معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی كشور توضیحاتی را به ایسنا عرضه كرد.
محمد مسیحی با اشاره به اینكه سازمان امور مالیاتی كشور با عنایت به شیوع بیماری كرونا و درجهت تكریم مؤدیان مالیاتی اقداماتی انجام داد، اظهار نمود: در وهله اول نسبت به لغو جلسات هیات های حل اختلاف مالیاتی اقدام نمود و سپس مهلت برخورداری از بخشودگی جرایم را تا آخر خردادماه سال ۱۳۹۹ تمدید كرد. همینطور این سازمان بسته حمایتی در این حوزه پیشنهاد داده كه مستلزم تصویب ستاد هماهنگی قوا است.
بسته پیشنهادی سازمان مالیاتی برای پشتیبانی از كسب كارها شامل چه مواردی است؟
ایشان در ادامه در پاسخ به اینكه میزان تخفیف مالیاتی در نظرگرفته شده برای عملكرد سال ۱۳۹۸ چقدر است؟ بیان نمود: تسهیلات دیده شده بیشتر در چارچوب تمدید مهلت پرداخت ها، تعویق برگزاری هیات های حل اختلاف مالیاتی و تمدید برخورداری از بخشودگی جرایم است.
معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی درباره جزئیات بسته پیشنهادی این سازمان برای پشتیبانی از كسب وكارهای صدمه دیده از كرونا، توضیح داد: در بسته پیشنهادی امكان دریافت گواهی برای صاحبان مشمول برای دریافت مفاصا حساب مالیاتی به مدت سه ماه، امكان تقسیط مجدد برای مؤدیانی كه مهلت قانونی آنها طی شده و همینطور لغو انجام عملیات اجرایی درنظر گرفته شده كه همه این موارد مستلزم تصویب شورایعالی هماهنگی قوا است.
اعمال نظر مثبت در تشخیص مالیات مؤدیان صدمه دیده از كرونا
این مقام مسئول درباره اینكه آیا مقرر است تغییراتی در روند دریافت مالیات بر ارزش افزوده اعمال شود؟ اظهار داشت: خیر، قرار نیست در روند اجرایی مالیات بر ارزش افزوده تغییری اتفاق بیفتد و برای نحوه پرداخت و تقسیط بدهی آنها حداكثر مهلت قانونی تعیین می شود.
مسیحی در انتها اعلام نمود كه اعمال معافیت مالیاتی مستلزم تصویب این مورد توسط مراجع ذی صلاح است. با عنایت به شرایط پیش آمده در تشخیص مالیات آن دسته از مؤدیانی كه گرفتار خسارت شده اند با نظر مثبت اعمال می شود.1398/12/14
22:39:34
5.0 / 5
3649
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , دستگاه , عرضه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است