گمرك:

بسته شدن مرز مهران ربطی به كرونا ندارد

بسته شدن مرز مهران ربطی به كرونا ندارد به گزارش سیب پال درحالی كه مرز مهران از دوشنبه هفته گذشته بسته و اخباری انتشار یافته در خصوص اینكه دلیل بسته شدن این مرز، شیوع ویروس كرونا در ایران و تصمیم عراق برای بسته شدن مرزهای خود با ایران بوده است، دبیر شورای اطلاع رسانی گمرك اعلام نمود كه بسته شدن مرز مهران و معطلی كامیون های صادراتی در این مرز ربطی به شیوع ویروس كرونا ندارد.


سید روح الله لطیفی در گفتگو با ایسنا، با اشاره به سابقه جابجایی كالا از ایران به عراق اظهار نمود: از سال های گذشته كامیون های ایرانی وارد عراق نمی شدند و كامیون های عراقی با پلاك عراق در گمركات ایران بارگیری و كالاها را به عراق منتقل می كردند.
وی اضافه كرد: به تازگی در استان واسط عراق (بامركزیت كوت) تخلفات اداری رخ داده و برخی از مسؤلان در این استان دستگیر شدند كه مسؤلان گمرك هم جزو افراد دستگیر شده، بودند. این مورد سبب شده تصمیم گیری در این استان عراق كه همجوار استان ایلام ایران قرار دارد، گرفتار مشكل شود و كامیون های خالی عراق نتوانستند از دوشنبه گذشته وارد مرز مهران برای تحویل بار شوند.
لطیفی در مورد این كه چه زمانی مشكل مذكور برطرف خواهد شد، توضیح داد: آخرین اخبار از آن حكایت می كند كه برخی تجار و تشكل های صنفی در حال مذاكره با معاون استانداری استان واسط هستند و مشكل بزودی حل خواهد شد. در واقع مذاكراتی هم توسط بخش خصوصی، مقامات استانی و اداره كل گمرك ایلام و تجار طرفین صورت گرفته و پیشبینی می شود این مشكل طی یكی - دو روز آینده برطرف شود.
سخنگوی گمرك در مورد این كه گفته می شود بسته شدن مرز به علت شیوع ویروس كرونا در ایران است، هم اظهار نمود: این مورد هیچ ارتباطی به كرونا ندارد و به علت فقدان تصمیم گیری در گمرك عراق بوده است.1398/12/03
22:16:57
5.0 / 5
4216
تگهای خبر: كالا , گمرك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است