كدام بانكهای ایتالیایی برای حساب های ایرانیان محدودیت به وجود آورده اند؟

كدام بانكهای ایتالیایی برای حساب های ایرانیان محدودیت به وجود آورده اند؟ سیب پال: بعضی از بانكهای ایتالیایی در ایام اخیر محدودیت هایی برای ایرانیان مقیم این كشور به وجود آورده اند.


به گزارش سیب پال به نقل از ایسنا، بعد از اعمال محدودیتهای بانكی بر حساب های ایرانیان مقیم مالزی، این دفعه خبرهای مشابهی از ایتالیا به گوش می رسد. البته آن طور كه شبكه خبری یورونیوز گزارش داده است، این محدودیت ها به خاطر تحریم های آمریكا وضع شده اند و هیچ بانكی در نامه خود به موضوع FATF اشاره نكرده است.
۱- بانك ING
این بانك كه مقر اصلی آن در شهر آمستردام هلند قرار دارد، در شعب ایتالیایی خود محدودیت هایی روی حساب های ایرانیان مقیم ایتالیا وضع كرده است. البته طبق گفته منابع آگاه، این بانك از چند ماه قبل با ارسال نامه ای به مشتریان ایرانی خود از آنها خواسته است كه مدارك لازم درباب منابع درآمدی خود و هم چنین تراكنش های بانكی را عرضه كنند.
۲- بانك اینتنسا سان پائولو
این بانك در سال ۲۰۱۴ و از ادغام دو بانك " بانكا اینتسا" و " سان پائولو آی ام آی" به وجود آمد و مقر اصلی آن در شهر تورین ایتالیا قرار دارد. خیلی از دانشجویان و شاغلین ایرانی دارای كارت اقامت كاری ایتالیا در این بانك كه كه بزرگ ترین بانك ایتالیایی از نظر سرمایه و دومین بانك بزرگ این كشور از نظر دارایی است حساب دارند. این بانك نیز از مشتریان ایرانی خود خواسته است اسناد مربوط به شغل و منبع درآمدی خودرا عرضه كنند.
حسین، یكی از ایرانیان مقیم میلان در همین رابطه به یورونیوز اظهار داشت: چند روز پیش یك نامه از جانب بانك به دستم رسید كه اعلام نموده بود دو روز برای بستن حسابم مهلت دارم. وی گفته است این بانك هیچ اشاره ای به سبب تصمیم خود نكرده اما احیانا ملیت وی در این خصوص موثر بوده است. وی حالا به دنبال كمك گرفتن از سفارت ایران است.
نینا یك ایرانی دیگر مقیم ایتالیا نیز اظهار داشت: وقتی به بانك رفتم تا دلیل این تصمیبم را بدانم بدون معطلی به من گفتند كه به خاطر ملیت من است و این تصمیم را بانك مركزی ایتالیا گرفته است.
۳- بانك فینه كو
این بانك كه در سال ۱۹۹۹ میلادی تاسیس شده یكی از زیرمجموعه های بانك "یونی كردیت" است و در حوزه خدمات بانكداری آنلاین تخصص دارد. بگفته مریم، یك ایرانی كه ۱۵ سال است در ایتالیا زندگی می كند، فینه كو نیز یكی دیگر از بانك هایی است كه برای ایرانیان محدودیت به وجود آورده است و امكان باز كردن حساب به آنها را نمی دهد.
۴- كاریگ بانك
یكی از قدیمی ترین بانكهای ایتالیا و جهان كه در سال ۱۴۸۳ در جنوا تاسیس شد و الان بیشتر از ۵۰۰ شعبه در ایتالیا دارد. بگفته یك شهروند ایرانی ۳۳ ساله به نام سپهر، این بانك به وی اطلاع داده كه مجبور شده است بنا بر دستور مقامات بالا دستور بستن حساب های بانكی وی را مسدود كنند.
خیلی از بانكهای اروپا در سال های اخیر به سبب آن چه توسط واشنگتن نقض تحریم های ایران دانسته شده، جریمه شده اند. در سال ۲۰۱۲ بانك " آی ان جی" هلند به سبب نقض تحریم های كوبا و ایران ۶۱۹ میلیون دلار جریمه شد. بانك " بی ان پی پاری با" فرانسه نیز در سال ۲۰۱۴ به سبب مشابه ۶.۵ میلیارد یورو جریمه شد كه یكی از سنگین ترین جریمه های تاریخ یك بانك توسط آمریكا بشمار می رود.
منبع:

1398/11/26
15:38:23
5.0 / 5
4307
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است