نوبخت در یاسوج:

تورم كشور نزولی شد

تورم كشور نزولی شد به گزارش سیب پال ایسنا/كهگیلویه و بویراحمد رئیس سازمان برنامه و بودجه كشور با اشاره به اینكه نزولی شدن تورم كشور اظهار داشت: دشمنان حتی برای غذا و دارو هم ما را تحریم كرده اند.


"محمد باقر نوبخت" دوشنبه ۱۴ بهمن ماه در نشست مشترك شورای برنامه ریزی و توسعه و نشست اقتصاد مقاومتی استان كهگیلویه و بویراحمد، با اشاره به اینكه دومین سال یك تحریم سخت و بی سابقه را پشت سر می گذاریم، اضافه كرد: در تحریم های گذشته آخرین تحریم ها نفت در مقابل غذا بود اما دشمنان از انسانیت بویی نبرده اند و طی دوسال اخیر نه تنها برای غذا بلكه برای دارو هم اجازه نمی دهند كه كشور ما نفت صادر نماییم بطوریكه در تأمین دارو بویژه برای بیماران خاص هم تحریم كرده اند.
وی اظهاركرد: دشمنان تصور كرده اند كه ما را با تحریم و فشار فلج خواهند كرد اما همه آنچه می گذرد، برخلاف اراده آنها بوده و فكر می كردند از لحاظ اقتصادی ما را فلج می كنند، در حوزه نظامی دكترین بازدارندگی را اعمال می نماییم و با اقتداری كه داریم اجازه نمی دهیم هیچ كشوری به فكر آزمون نظامی ما باشد.
معاون رئیس جمهور اشاره كرد: با محدود كردن منابع نفتی كشور ما بخشی از درآمدهای مربوط به نفت در بودجه كاهش پیدا كرد اما ظرف ۱۰ ماهه اول سال طبق گزارش خزانه، منابع ما ۱۱۷ درصد سال قبل بوده و تمامی پرداخت های پرسنلی ما ۳۴ درصد بیشتر از سال قبل است.
نوبخت خاطرنشان كرد: به صندوق های بازنشستگی ۱۳۲ درصد سال قبل پرداخت كرده ایم و برای بودجه ریزی مناسب در سایر موارد تلاش در صرفه جویی شد این در حالیست كه دشمن فكر می كرد كه اگر شریان های اقتصادی بر محور نفت را ببندد، قادر به اداره كشور نخواهیم بود.
وی افزود: طی سالجاری تابحال ۴۴ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان برای طرح های عمرانی تخصصیص داده ایم كه از این مقدار بیشتر از ۴۰ هزار میلیارد تومان پرداخت شده است.
رئیس سازمان برنامه و بودجه كشور از خسارت ۲۱ هزار میلیاردی سیل امسال اطلاع داد و عنوان كرد: ۱۸ هزار میلیارد تومان پرداخت در این بخش اجرایی شده كه از این مقدار هفت هشت هزار میلیارد تومان از سیستم بانكی تسهیلات ارزان قیمت داده شد.
نوبخت از تسویه كامل بهاء گندم خریداری شده مازاد بر نیاز كشاورزان در شهریور اطلاع داد و اظهار نمود: در همین شرایط تحریم پرداخت كامل انجام شد. باوجود اینكه وضعیت تورم چند ماهی از دست ما در رفت اما چند ماه متوالی است كه روند تورم ما نزولی شده و رشد ۳.۲ درصدی ماه آذر در دیماه به ۸ دهم تقلیل پیدا كرد.
وی از ایجاد ۸۴۳ هزار شغل در كشور طی پاییز سال جاری به نسبت مدت مشابه سال قبل اطلاع داد و خاطرنشان كرد: این تعداد اشتغالزایی نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافت.
به گزارش سیب پال به نقل از ایسنا، رئیس سازمان برنامه و بودجه كشور با اشاره به اینكه در زمینه شبكه راه و ریلی هم توسعه بسیار خوبی انجام گرفته است، اشاره كرد: ۵ استان كشور همچون كرمانشاه، همدان، آذربایجان شرقی و رشت به شبكه سراسری راه آهن ممتصل شده اند و در حال اتصال بندر چابهار به زاهدان هستیم كه حدود ۷۰۰ كیلومتر راه آهن جدید راه اندازی و ایجاد می شود.
نوبخت با اشاره به اینكه ۲۵۰ میلیارد تومان اعتبار به جاده ملی پاتاوه – دهدشت اختصاص داده می شود، اظهار داشت: با عنایت به موقعیت جغرافیایی استان، روی زیرساخت های راه كار خواهد شد و تا دهه فجر سال آینده دهدشت از بن بست خارج و محور پاتاوه- دهدشت تكمیل و به بهره برداری خواهد رسید.
وی اضافه كرد: ۳۵۰۰ واحد مسكونی برای خانوارهای كم بضاعت دارای خانه كم دوام و فاقد دوام در استان كهگیلویه و بویراحمد ایجاد می شود. این واحدهای مسكونی در یك سال برای خانوارهای كم درآمد این استان آماده بهره برداری می شوند.
رئیس سازمان برنامه و بودجه كشور خاطرنشان كرد: در رابطه با مسائل سد، آب و برق، موارد مربوط به پروژه های اقتصاد مقاومتی همچون برنامه های مورد تمركز قرار خواهد گرفت و در چارچوب ظرفیت هایی كه وجود دارد، پروژه هایی تا دهه فجر سال آینده به بهره برداری خواهد رسید. مجموعه طرح های برشماری شده اقتصاد مقاومتی و طرح شده در كنار این رهاورد با موارد قابل احصا اجرا می گردد.
نوبخت با اشاره به برنامه ریزی برای بازدید متولیان از حاشیه شهر یاسوج، توجه به رفع مشكلات این شهر را مورد تاكید قرار داد و اظهار داشت: به مركز فرهنگی دفاع مقدس استان كهگیلویه و بویراحمد توجه و كمك می شود و حتی در صورت امكان از استان چهارمحال و بختیاری تفكیك خواهد شد.
وی با اشاره به وضعیت پروازهای فرودگاه یاسوج بیان نمود: افزایش پروازهای فرودگاه یاسوج مركز استان كهگیلویه و بویراحمد را دنبال و پیگیری خواهم كرد چونكه این استان استحقاق خدمات بیشتر از این را دارد.1398/11/14
13:43:28
5.0 / 5
4140
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , بانك , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است