عقبگرد در بورس

عقبگرد در بورس به گزارش سیب پال حركت شاخص كل بورس كه در ساعات ابتدایی امروز صعودی بود، در نهایت حركتی رو به عقب داشت و فعالیت بازار درحالی به پایان رسید كه شاخص كل این بازار نزولی بود.


به گزارش سیب پال به نقل از ایسنا، شاخص كل بورس در ساعات اولین معاملات امروز صعودی بود و به رقم ۴۳۰ هزار و ۷۳۷ واحد رسید اما حركت شاخص در میانه های راه نزولی شد؛ به طوریكه با ۹۵۳ واحد در رقم ۴۲۶ هزار و ۱۸۴ واحد ایستاد. این درحالی است كه شاخص كل با معیار هم وزن ورند صعودی خویش را حفظ نموده و با ۲۳۹ واحد رشد به رقم ۱۴۰ هزار و ۲۰۱ واحد رسید.
معامله گران امروز ۸۳۲ هزار معامله انجام دادند كه ۳۹ هزار و ۵۵ میلیارد ریال ارزش داشت و درحالی كه سهام شركت های بزرگ در ساعات ابتدایی معاملات صعودی بود در نهایت تعداد شركت هایی كه بیشترین تأثیر منفی در بازار را داشتند بیشتر از شركت هایی بود كه بیشترین تأثیر مثبت را بر بازار گذاشتند.
در این راستا، ملی صنایع مس ایران، مبین انرژی خلیج فارس، صنایع پتروشیمی خلیج فارس، پتروشیمی خارك و توسعه معادن و فلزات بیشترین تأثیر منفی را بر بازار و در مقبال ایران خودرو و معدنی و صنعتی گل گهر بیشترین تأثیر مثبت را بر بازار گذاشتند.
همینطور بانكهای تجارت، ملت و صادرات ایران، گلوكوزان، فولاد مباركه اصفهان، ملی صنایع مس ایران و توسعه معادن و فلزات نمادهای پربیننده بازار امروز بودند.
حركت صعودی فرابورس
فرابورس برخلاف بورس روندی صعودی داشت و شاخص كل این بازار با ۱۰ واحد رشد رقم ۵۴۱۴ واحد را ثبت نمود. معامله گران فرابورس ۴۴۷ هزار معامله به ارزش ۲۱ هزار و ۴۹ میلیارد ریال انجام دادند.
در فرابورس امروز سهامی ذوب آهن اصفهان، پتروشیمی مارون، پالایش نفت لاوان، فرابورس ایران و گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی نسبت به سایر نمادها بیشترین تأثیر مثبت و صنایع مشاین های اداری ایران و فولاد هرمزگان جنوب نسبت به سایر نمادها بیشترین تأثیر منفی را در بازار گذاشتند.
سهامی ذوب آهن اصفهان، گروه صنایع كاغذ پارس، گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی، كشت و صنعت شهداب ناب خراسان، قاسم ایران، س. توسعه و عمران استان كرمان و سیمان لار سبزوار فهرست نمادهای پربیینده فرابورس را تشكیل دادند.
منبع:

1398/11/12
21:44:10
5.0 / 5
4006
تگهای خبر: ارز , بازار , بانك , بورس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است