رشد مخارج اروپایی ها از درآمدشان جلو زد

رشد مخارج اروپایی ها از درآمدشان جلو زد به گزارش سیب پال درآمد واقعی سرانه شهروندان اروپایی حدود ۰.۳ درصد افزایش پیدا كرد.


به گزارش سیب پال به نقل از مركز آمار اتحادیه اروپا، درآمد قابل تصرف افراد یكی از معیارهای اصلی افزایش قدرت خرید در میان تمامی كشورهای جهان به حساب می آید. در شرایط واقعی میزان درآمد قابل تصرف خانوارهای اروپایی بین سال های ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۸ حدود ۱۹ درصد افزایش یافته است كه این رقم برای كشورهای عضو منطقه یورو به صورت متوسط ۱۶ درصد بوده است.
میزان درآمد قابل تصرف شهروندان اروپایی به جز سال های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۳ افزایشی بوده است اما در بازه زمانی فوق ۳ درصد كاهش داشته است. به صورت میانگین میزان رشد درآمد قابل تصرف خانوارهای اروپایی سالانه یك درصد بوده است.
طبق اعلام این مركز، درآمد واقعی خانوارهای اروپایی در سه ماهه پایانی سال در سطح اتحادیه اروپا به صورت متوسط ۰.۴ درصد و در سطح منطقه یورو به صورت متوسط ۰.۳ درصد افزایش پیدا كرده است. از جانب دیگر میزان مصارف خانوارها در سطح منطقه یورو ۰.۴ دصرد و در سطح اتحادیه اروپا ۰.۷ درصد افزایش پیدا كرده است كه نشان داده است میزان مخارج از میزان درآمد خانوارهای اروپایی جلو زده است.
از جانب دیگر شمار افراد در معرض فقر ساكن كشورهای عضو اتحادیه اروپا از ۲۴.۸ درصد در سال ۲۰۱۲ به ۲۲.۴ درصد در سال ۲۰۱۸ كاهش پیدا كرده است. بیشترین جمعیت در معرض فقر مربوط به بلغارستان با ۳۸.۹ درصد بوده است وپس از این كشور، رومانی با ۳۵.۷ درصد، یونان با ۳۴.۸ درصد و لیتوانی با ۲۹.۶ درصد قرار داند. از جانب دیگر جمهوری چك با ۱۲.۲ درصد، فنلاند با ۱۵.۷ درصد و اسلواكی با ۱۶.۳ درصد، پایین ترین میزان جمعیت در معرض فقر را داشته اند.
لازم به ذكر است منطقه یورو شامل ۱۹ كشور بلژیك، آلمان، استونی، ایرلند، یونان، اسپانیا، فرانسه، ایتالیا، قبرس، لتونی، لیتوانی، لوكزامبورگ، مالت، هلند، اتریش، پرتغال، اسلوونی، اسلواكی و فنلاند است كه از یورو بعنوان واحد پولی خود استفاده می نمایند. اتحادیه اروپا هم دارای ۲۸ عضو است كه شامل ۱۹ كشور عضو منطقه یورو بعلاوه انگلیس، بلغارستان، مجارستان، لهستان، دانمارك، سوئد، كرواسی، جمهوری چك و رومانی است.1398/11/11
12:54:37
5.0 / 5
4019
تگهای خبر: خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است