ادعاهای ترامپ، داد برنده نوبل اقتصاد را درآورد

اشتیگلیتس خطاب به ترامپ: دروغ نگو!

اشتیگلیتس خطاب به ترامپ: دروغ نگو! به گزارش سیب پال جوزف اشتیگلیتس اظهار داشت كه داده های ترامپ با واقعیت های موجود اقتصاد آمریكا همخوانی ندارد.


به گزارش سیب پال به نقل از یاهو فاینانس، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریكا به تازگی در سخنان خود در اجلاس مجمع جهانی اقتصاد گفته بود كه اقتصاد آمریكا در دوران ریاست جمهوری وی منافع بی شماری به طبقه متوسط رسانده است. با این وجود این اظهارات هم اكنون با انتقاد جوزف اشتیگلیتس، برنده جایزه نوبل اقتصاد روبرو شده است. وی با بیان این كه ترامپ در مورد عملكرد خود اغراق كرده است اظهار داشت: داده سازی های ترامپ با واقعیات همخوانی ندارد.
ترامپ در اجلاس داووس گفته بود كه نرخ بیكاری در كمترین سطح تاریخ خود قرار دارد و هعیچ كس مانند طبقه متوسط از شرایط فعلی منفعت نبرده است. اشتیگلیتس با اشاره به اینكه در سه سال گذشته امید به زندگی در میان آمریكایی ها كاهش یافته است اظهار داشت: افزایش خودكشی و تمایل به مصرف مواد مخدر و الكل در میان مردم آمریكا به ما می گوید كه تصویر اقتصاد به آن قشنگی كه ترامپ می گوید هم نیست.
این استاد اقتصاد دانشگاه كلمبیا كه در سال ۲۰۰۱ برنده جایزه نوبل اقتصاد شد اظهار داشت: یك مسئله قابل توجه این است كه سرعت افزایش دستمزدها در مقایسه با كاهش نرخ بیكاری خیلی پایین بوده است و كسری بودجه ما هم در حال رسیدن به یك تریلیون دلار است. احیانا با نزدیك تر شدن به موعد انتخابات ریاست جمهوری شاهد افزایش اغراق های ترامپ از وضعیت اقتصاد آمریكا خواهیم بود.
جو بایدن، معاون اول دولت اوباما و یكی از اصلی ترین رقبای ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری سال جاری هم اظهار داشت: طبقه متوسط دارد كشته می شود. در جایی كه من زندگی می كنم برای مردم مهم نیست كه شاخص " داو جونز" ( اصلی ترین شاخص بورس وال استریت) در چه وضعیتی است؛ برای آنها مهم می باشد كه شرایط اقتصادی خودشان چگونه است.
اشتیگلیتس هم چنین با انتقاد از سخنان ترامپ كه آمریكا را بهترین مقصد سرمایه گذاری خارجی در جهان دانسته بود اظهار داشت: او با به راه انداختن جنگ تجاری با شركای بزرگ ما و نادیده گرفتن قواعد تجاری، سیگنالی متضاد با سخنان خود به سرمایه گذاران می فرستد.1398/11/10
23:46:47
5.0 / 5
4380
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است