همتی:

آمار متغیرهای پولی و بانكی منتشر می شود

آمار متغیرهای پولی و بانكی منتشر می شود به گزارش سیب پال فارس نوشت: رئیس كل بانك مركزی در پاسخ به این سؤال كه چرا آمار متغیرهای پولی و بانكی منتشر نمی گردد، اظهار داشت: ان شاالله منتشر می شود.


معمولا دولت ها در بعضی مواقع مانع از انتشار آمارهای اقتصادی می شوند و این بانك مركزی است كه داعیه لزوم استمرار انتشار آمار را دارد. در همین راستا دولت بانك مركزی را از انتشار گزارش نماگرهای اقتصادی، گزارش مالی و بودجه، انتشار آمار بهای تولیدكننده و بهای مصرف كننده منع كرد. اما پیگیری ها از بانك مركزی نشان داده است بانك مركزی هیچ منعی از ناحیه دولت برای انتشار آمار متغیرهای پولی و بانكی ندارد و می تواند آمار نقدینگی، بدهی بانك ها به بانك مركزی، بدهی دولت به بانك ها و تركیب سپرده های بانكی به تفكیك بانكهای دولتی و خصوصی منتشر كند.
دسترسی به آمار امكان تحلیل، نقد و پیشنهاد به سیاست گذار پولی را فراهم می آورد و با عدم انتشار آمارها، هیچ ابزاری برای نقد و تحلیل باقی نمی ماند. مشخص نیست دولت از بانك مركزی استقراض كرده است، مشخص نیست وضعیت بدهی بانك ها به بانك مركزی چگونه است و مشخص نیست حجم نقدینگی در چه سطحی قرار دارد. ۲۲۳۲۲۷

1398/11/08
09:22:00
5.0 / 5
4194
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است