بلومبرگ مدعی شد

ونزوئلا ماند با یك میلیارد دلار ذخیره!

ونزوئلا ماند با یك میلیارد دلار ذخیره! سیب پال: بلومبرگ مدعی شده است كه ونزوئلا حالا فقط یك میلیارد دلار ذخیره ارزی دارد!


به گزارش سیب پال به نقل از ایسنا، بلومبرگ به نقل از منابع آگاه خود در بانك مركزی ونزوئلا مدعی شده است كه ذخایر ارزی این كشور حدودا تمام شده و این كشور حالا تنها ۸۰۰ میلیون دلار ذخیره ارزی به شكل نقد و ۲۰۰ میلیون دلار به شكل دارایی های نقدشونده دارد. در صورتیكه این ادعا صحیح باشد، ذخایر ارزی ونزوئلا حالا كمتر از ثروت نفر ۲۱۵۴ در رده بندی ثروتمندان جهان خواهد بود!
حالا بیشتر ذخایر ونزوئلا به شكل طلا نگهداری می شود كه دولت برای تبدیل آن به ارز به خاطر تحریم های آمریكا با مشكلات زیادی روبه رو شده است. بعضی از كشورها همچون انگلیس نیز به بهانه تحریم ها مبادرت به مصادره ذخایر طلای ونزوئلا كرده اند. بلومبرگ به نقل از این منابع آگاه خود، ارزش ذخایر طلای ونزوئلا را هم اكنون ۳.۶ میلیارد دلار برآورد كرده كه ۱.۶ میلیارد دلار آن مربوط به ذخایر بلوكه شده در لندن است.
بعضی از كشورهای غربی و آمریكای جنوبی همچون آمریكا، نیكلاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا را بعنوان رهبر قانونی این كشور به رسمیت نمی شناسند. آمریكا روز گذشته در امتداد افزایش فشار اقتصادی به دولت ونزوئلا اعلام نمود ۱۵ فروند هواپیما متعلق به شركت ملی نفت ونزوئلا را هدف تحریم های خود قرار داده است.
تمام شدن ذخایر ارزی می تواند بحران اقتصادی ونزوئلا را كه بگفته صندوق بین المللی پول "بدترین بحران اقتصادی جهان معاصر" است تشدید كند.
دولت ونزوئلا از سال ها پیش چاپ انتشار آمار مربوط به نرخ تورم را متوقف كرده است اما طبق اعلام كنگره ملی این كشور، تورم در سال ۲۰۱۹ برابر ۴۰۳۵ درصد بوده است. ارزیابی صندوق بین المللی پول خیلی بدتر از این ها است. بر اساس گزارش صندوق پول در ماه اكتبر، تورم ونزوئلا در سال ۲۰۱۹ بیشتر از ۲۰۰ هزار درصد و رشد اقتصادی منفی ۳۵ درصد بوده است.
منبع:

1398/11/02
23:16:29
5.0 / 5
4132
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , بانك , بانك مركزی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است