ادامه افزایش قیمت ها در بورس

ادامه افزایش قیمت ها در بورس به گزارش سیب پال ایسنا نوشت: روند رو به رشد شاخص بورس در ساعات ابتدایی معاملات امروز تندتر بود اما این روند به مرور كندتر شد و در نهایت شاخص كل این بازار درانتها معاملات امروز 3874 واحد رشد كرد.


معاملات امروز بازار سرمایه درحالی به انتها رسید كه در ساعت ابتدایی معامله، حجم تقاضای خوبی وجود داشت؛ به طوریكه شاخص كل تا ۳۹۸ هزار و ۹۲۰ واحد نیز صعود داشت اما در ادامه شاهد افزایش محسوس عرضه ها در كلیت بازار بودیم و در نهایت شاخص كل بورس امروز با ۳۸۷۴ واحد رشد در رقم ۳۹۵ هزار و ۹۱۲ واحد ایستاد و شاخص كل با معیار هم وزن نیز با ۱۶۶۴ واحد رشد به رقم ۱۲۰ هزار و ۵۸۹ واحد رسید. معامله گران امروز ۵۹۴ هزار معامله به ارزش ۳۴ هزار و ۶۸۸ میلیارد ریال انجام دادند كه نسبت به روز قبل با كاهش مواجه بود. در بازار امروز بانك ملت، مخابرات ایران، ملی صنایع مس ایران، پتروشیمی نوری و ایران خودرو نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت و در مقابل صنایع پتروشیمی خلیج فارس و فولاد خراسان نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی را در بورس داشتند. نمادهای پربیننده نیز شامل بانكهای تجارت، ملت و اقتصاد نوین، ماشین سازی اراك، سایپا، فولاد مباركه اصفهان و پالایش نفت اصفهان می شود.
روند صعودی فرابورس فرابورس امروز نیز مانند روزهای گذشته همانند بورس صعودی بود و شاخص كل این بازار با ۴۹ واحد صعود رقم ۵۰۹۴ واحد را ثبت نمود. امروز ۳۱۲ هزار معامله در فرابورس انجام شد كه ۱۷ هزار و 67 میلیارد ریال ارزش داشت كه نسبت به روز گذشته افزایشی بود. نمادهایی كه امروز نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت را در فرابورس داشتند، پتروشیمی مارون، سنگ آهن گهر زمین، شركت آهن و فولاد ارفع، صنایع ماشین های اداری ایران و پتروشیمی زاگرس بودند و فولاد هرمزگان جنوب و تولید نیروی برق دماوند نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی را در این بازار داشتند. همین طور سهامی ذوب آهن اصفهان، گروه صنایع كاغذ پارس، گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی، بیمه دی، كشت و صنعت شهداب ناب، بانك دی و كشاورزی و دامپروری بینالود و گروه كارخانجات صنعتی تبرك نمادهای پربیینده امروز فرابورس بودند. 223223

1398/10/25
20:20:38
5.0 / 5
4149
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , بازار , بانك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است