خبرهای مهم رئیس سازمان بورس برای سهامداران

خبرهای مهم رئیس سازمان بورس برای سهامداران به گزارش سیب پال تسنیم نوشت: رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با تشریح جزئیات جلسه امروز شورایعالی بورس كه با حضور وزیر اقتصاد برگزار شد، اظهار داشت: دامنه نوسان بازار سرمایه به ۵ درصد باز خواهد گشت.


شاپور محمدی در حاشیه جلسه امروز شورایعالی بورس كه با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی برگزار شد، اظهار داشت: امروز جلسه شورایعالی بورس با محوریت عرضه گزارش سازمان بورس در مورد تحولات اخیر بازار سرمایه در هفته گذشته برگزار گردید كه در آن گزارشی از میزان نقدشوندگی بسیار بالای بازار عرضه گردید. رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار اضافه كرد: خوشبختانه بازار سرمایه ایران از نقدشوندگی بسیار بالایی برخوردار می باشد و افرادی كه به هر علتی تمایل به حصول نقدینگی داشتند توانستند به راحتی سهام خویش را به فروش برسانند. وی خاطرنشان كرد: این امكان برای فروشندگان سهام فراهم گردید تا بتوانند نقدینگی مورد نیاز خویش را تأمین نمایند و البته در ایام پایانی هفته هم بازار كاملاً به لحاظ شاخص متعادل شد. محمدی با اشاره به اینكه شورایعالی بورس از اقدامات نهادهای حقوقی بازار سرمایه در پشتیبانی از سهامداران خرد قدردانی نمود، تصریح كرد: آنچه كه در هفته گذشته در بازار سرمایه شاهد آن بودیم، محصول وحدت و همدلی تمامی اركان بازار بود كه نشان داد بازار سرمایه ایران از بلوغ كافی برخوردار می باشد.
وی در پاسخ به سوالی در خصوص چشم انداز شاخص و معاملات بازار سرمایه در هفته آینده اظهار داشت: با عنایت به این كه بازار سرمایه از نقدشوندگی كافی برخوردار بوده و مجهز است، جای نگرانی وجود ندارد و تا اندازه بسیار بالایی عرضه و تقاضا متعادل شده است، پس بورس در هفته آینده شرایط مناسبی را تجربه خواهد نمود. رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار تصریح كرد: البته همچنان حمایت ها در صورت ضرورت از سهامداران ادامه پیدا خواهد نمود اما به نظر می آید با عنایت به شرایط بازار، ضرورتی به ورود سازمان بورس نباشد اما به هر حال تمام تلاش این سازمان آن است كه همواره نقدشوندگی بازار حفظ شده و بتوانیم برای افرادی كه می خواهند خرید و فروش روانی داشته باشند، امكانات لازم را فراهم نماییم. معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به فرمان روز چهارشنبه ۱۸ دی ۹۸ سازمان بورس و اوراق بهادار در خصوص محدود شدن دامنه نوسان بورس از پنج درصد به دو درصد، تصریح كرد: در مورد تصمیم سازمان بورس برای محدود كردن دامنه نوسانات به دو درصد سوالاتی مطرح بود كه بر این اساس شورایعالی بورس تاكید كرد تا با عنایت به بهبود شرایط بازار، هیئت مدیره سازمان بورس در ارتباط با بازگشت دامنه نوسانات به شرایط طبیعی تصمیم گیری كند. محمدی اظهار داشت: بر این اساس سازمان بورس و اوراق بهادار بزودی دامنه مجاز نوسانات را به ۵ درصد افزایش خواهد داد. ۲۲۳۲۲۳۲۵

1398/10/22
19:38:59
5.0 / 5
3974
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , بورس , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است