بازگشت دامنه نوسان بازار سرمایه به ۵ درصد از فردا

بازگشت دامنه نوسان بازار سرمایه به ۵ درصد از فردا به گزارش سیب پال دامنه نوسان بازارهای بورس و فرابوس كه از روز چهارشنبه از پنج به دو درصد تغییر كرده بود، با بازگشت تعادل به بازار از فردا (یكشنبه) به پنج درصد باز خواهد گشت.


به گزارش سیب پال به نقل از ایسنا، در روز چهارشنبه دامنه نوسان بازارهای بورس و فرابوس به دو درصد محدود شد. اعمال محدودیت دامنه نوسان در بازارها كه با هدف كنترل رفتار هیجانی سرمایه گذاران انجام شد و این امكان را برای سرمایه گذاران به وجود می آورد تا ضمن داد و ستد مبتنی بر تحلیل تا روشن شدن ابعاد اقتصادی خرید و فروش را برمبنای تحلیل انجام دهند. یاسر فلاح، مشاور رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در این رابطه عنوان نمود كه سازمان بورس و اوراق بهادار با هدف صیانت از حقوق سرمایه گذاران و سهامداران خرد تصمیم به اعمال محدودیت دو درصدی دامنه نوسان بازار های بورس و فرابورس گرفت.
در این راستا، امیر هامونی - مدیر عامل فرابورس - با اشاره كاهش دامنه مجاز قیمتی سهم ها از پنج به دو درصد، اظهار نمود: این اتفاق در شرایط خاص رخ می دهد و در بازار پایه قبل از این شاهد این اتفاق بودیم. تغییر دامنه نوسان در امتداد اختیارات سازمان بورس است. باتوجه به اتفاقات چند روز گذشته این تصمیم گرفته شده است كه سهام داران نیز از این تصمیم رضایت داشتند.
همین طور روز گذشته شاپور محمدی - رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار - روز گذشته به ایسنا اعلام نمود امكان بازگشت دامنه نوسان بازار سرمایه از دو به پنج درصد وجود دارد و زمان آن توسط هیات مدیره اعلام می شود.
سرانجام محسن خدابخش - مدیر نظارت بر بورس های سازمان بورس و اوراق بهادار - عصر روز گذشته اعلام نمود كه دامنه نوسان كه از چهارشنبه (۱۸ دی) به دو درصد محدود شده بود، از یكشنبه (۲۲ دی) باردیگر به پنج درصد گذشته باز خواهد گشت.
درحالی دامنه نوسان به پنج درصد بازخواهد گشت شاخص كل بازار بورس امروز مجدد روند رشد خودرا از سر گرفته و ساعت نگارش این گزارش ۴۴۵۶ واحد رشد داشته است.1398/10/21
14:43:59
5.0 / 5
4045
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , بورس , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است