تحلیل یك اقتصاددان از پاسخ موشكی ایران به آمریكا

تحلیل یك اقتصاددان از پاسخ موشكی ایران به آمریكا به گزارش سیب پال به قول یك كارشناس اقتصادی، اقدام ایران در موشك باران پایگاه آمریكایی عین الاسد، بهانه ای خواهد بود تا شاهد خروج آمریكا از پایگاه هایش در منطقه خاورمیانه باشیم و از این موقعیت هم می توانیم از جنبه سیاسی برای كشور امنیت ایجاد نماییم و هم از بعد اقتصادی بازار بزرگی در منطقه ایجاد نماییم تا زمینه رفاه و پیشرفت اقتصادی همه مردم فراهم گردد.


جعفر خیرخواهان در گفتگو با ایسنا، با اشاره به اینكه درگذشته منطقه خاورمیانه مورد توجه و طمع قدرت های بزرگ بوده و در این منطقه شاهد دخالت های آنها بوده ایم، اظهار نمود: ایران بعنوان یك قدرت قدیمی و دارای یك تمدن بزرگ در این منطقه، باید از نظر نظامی و دفاعی قدرت لازم را پیدا می كرد كه خوشبختانه در این راه وارد شده ایم و این اقدام با ارزشی است.
وی با اشاره به اینكه توان نظامی ما باید متكی به قدرت اقتصادی و تولید ثروت باشد تصریح كرد: حضور اخیر آمریكا در خاورمیانه از جانب برنامه ریزان و سیاستمداران آنها توجیهی ندارد.
این اقتصاددان با اشاره به اینكه حمله موشكی سپاه پاسداران به پایگاه نظامی عین الاسد آمریكا در عراق، عاملی برای خروج آنها از منطقه خواهد بود، افزود: زمانی كه آمریكا از منطقه بیرون برود، برای كشورهایی كه به آن وابسته بوده اند خلأ ایجاد می شود كه این فرصت خوبی برای ایران است. در این حوزه باید علاوه بر تقویت جنبه های اسلامی، بر تقویت تمدن تاریخی ایران و فرهنگی خودمان در منطقه كار نماییم.
مشاور مركز پژوهش های مجلس با اشاره به لقب گرفتن سردار سپهبد سلیمانی به سردار دل ها، اظهار نمود: باید بتوانیم در منطقه غرب آسیا، بر دل های همه مردم این منطقه حكومت نماییم كه به این روش قدرت نرم گفته می شود. لازم به ذكر است كه در این موقعیت می توان از سرمایه های عظیم و غنی كه ایران در اختیار دارد بهره برد تا تمدن، زبان فارسی و فرهنگ ایرانی گسترش پیدا كند.1398/10/18
23:37:44
5.0 / 5
3812
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , بازار , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است