معاون گمرك به سیب پال اعلام كرد

زمان ترخیص كاغذهای دپوشده بعلاوه ضوابط

زمان ترخیص كاغذهای دپوشده بعلاوه ضوابط به گزارش سیب پال آن طور كه معاون فنی و امور گمركی گمرك ایران اعلام نمود كاغذهای دپو شده از فردا ترخیص می شود.به گزارش سیب پال به نقل از ایسنا، پس از آنكه اختلاف نظر در ارتباط با ترخیص كاغذهای دپو شده در گمرك با توافق بین دستگاه های ذی ربط برطرف شد، معاون فنی و گمركی گمرك ایران به ایسنا اعلام نمود كه كاغذهای دپو شده از فردا ترخیص خواهند شد.

وی اظهار داشت كه بیشتر از ۲۰ هزار تن كاغذ در گمرك دپو شده بود كه پس از رفع موانع از فردا امكان ترخیص آن برای واردكنندگان وجود خواهد داشت.

در بخشنامه ای كه از جانب ارونقی صادر شده، آمده است كه با عنایت به ضرورت تعیین معیار صحیح و قابل قبول برای تشخیص انواع كاغذ و مقوای مورد استفاده برای نوشتن، چاپ یا سایر مقاصد گرافیكی كه برپایه تعیین ماهیت انجام می شود، مبحث در جلسه مشترك با حضور قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگانی، نمایندگان تام الاختیار وزارت صمت، سازمان ملی استاندارد و گمرك ایران مصوب شده است.

بر اساس ضوابط تعیین شده در این بخشنامه، ضوابط ترخیص كاغذ به منظور تفكیك كاربرد كاغذ برای مصارف چاپ، نوشتن یا سایر مقاصد گرافیكی از سایر مصارف آن ملاك تفكیك، گرماژ ۲۵۰ است، بدین سان كاغذ طبقه بندی كه وزن آن حداكثر ۲۵۰ باشد، بعنوان كاغذ مقوا برای مصارف چاپ نوشته اند و سایر مقاصد گرافیكی تلقی می شود.

كاغذهای چند لایه مانند كاغذهای پشت طوسی، پشت كرافت و غیره اساسا برای اهداف چاپ و تحریر نیستند و معیار گرماژ ۲۵۰ برای آنها صدق نمی كند.

گفتنی است كه اختلاف نظرهایی درباره تعیین تعرفه و مالیات و عوارض آن در خصوص كاربرد و نوع كالا وجود داشته است و در جهت حل این اختلاف نظرها تفاهمی بین سازمان استاندارد، گمرك و وزارت صمت انجام شد.

منبع:

1398/09/23
18:01:57
5.0 / 5
4550
تگهای خبر: دستگاه , صنعت , كالا , گمرك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است