شركت هایی در بازار پایه هستند كه نباید باشند!

شركت هایی در بازار پایه هستند كه نباید باشند! به گزارش سیب پال یك پیشكسوت بازار سرمایه ضمن بررسی شركت های حاضر در بازار پایه اظهار نمود: شركت هایی در این بازار قرار دارند كه نباید باشند و باید به جایگاه خود در بازار سرمایه بازگردند.


به گزارش سیب پال به نقل از ایسنا، علیرضا عسكری مارانی در نشست مروری بر قوانین و مقررات بازار پایه با اشاره به قدمت برخی شركت هایی كه در این بازار وجود دارند، اظهار نمود: قدمت برخی شركت های حاضر در بازار پایه بسیار طولانی است و بعضی از این شركت ها زمانی كه وارد بازار شدند بسیار بزرگ و فعال بودند؛ بدین سبب این بنگاه ها باید باردیگر در جایگاه واقعی خود در بازار سرمایه قرار بگیرند.
وی با تاكید بر شفافیت حاكمیت شركتی در بنگاه ها اظهار داشت: چند مورد باید در این راستا بررسی شود. نخست آنكه آیا در هیات مدیره یك شركت متخصصان رشته ای كه شركت در آن فعالیت می كند وجود دارد یا خیر؟ آیا تركیب جنسیتی در سیستم مدیریت شركت رعایت شده؟ همین طور آیا تركیب ایثارگری و همین طور تركیب بومی در سیستم مدیریت رعایت شده است یا خیر؟
بگفته این پیشكسوت بازار سرمایه، شركت های بزرگ دنیا وارد مصادیق مذكور شده اند و موارد مذكور جزو اصول اول حاكمیت شركت هاست.
وی با تاكید بر اهمیت نظام شایسته سالاری عنوان كرد: هم اكنون شركت هایی در بازار پایه وجود دارند كه نباید باشند. برخی شركت های حاضر در بازار پایه مدتی است كه استراتژی خودرا گم كرده اند یا سهامداران عمده این مساله را به هیات مدیره منتقل كرده اند. همین طور ممكنست تغییر شرایط برای هیات مدیره سخت باشد.
عسكری مارانی با اشاره به اینكه بازبینی اهداف یك شركت باید تدوین شود، اظهار داشت: مدیران باید بر سهامداران عمده و تصمیماتی كه ناظر می خواهد بگیر موثر باشند.
منبع:

1398/09/16
23:58:49
5.0 / 5
4436
تگهای خبر: بازار , سهام , شركت , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است