سهام كدام شركت ها امروز بورس را بالا برد؟

سهام كدام شركت ها امروز بورس را بالا برد؟ به گزارش سیب پال ایسنا نوشت: امروز معاملات در بورس افزایش یافت و شاخص بورس نیز 1713 واحد رشد كرد و به رقم 322 هزار و 528 رسید كه عامل این رشد شركت های مپنا، كشتیرانی و گروه مدیریت سرمایه گذاری امید بودند.


معاملات در بورس اوراق بهادار تهران درحالی به انتها رسید كه شاخص كل این بازار همچون روزهای قبل به روند رشد خود ادامه داد. شاخص كل هم وزن نیز از این قاعده مستثنی نماند و ۱۸۳۷ واحد رشد كرد و در رقم ۹۹ هزار و ۳۱۲ ایستاد. ارزش كل بازار امروز به یك میلیون و ۱۷۶ هزار میلیارد تومان رسید. همین طور تعداد معاملات نسبت به روز گذشته بیشتر شد و به ۴۰۵ هزار و ۳۳۰ رسید. معامله گران بورس امروز با انجام این تعداد معاملات، ارزش معاملات انجام شده در این بازار را به ۱۶۲۵ میلیارد تومان رساندند. در این میان امروز گروه مپنا، كشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، گروه مدیریت سرمایه گذاری امید بیشترین نقش را در مثبت شدن شاخص بورس داشتند و در مقابل شركت ارتباطات سیار ایران، پتروشیمی پارس، پالایش نفت تبریز و پالایش نفت اصفهان بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص بورس گذاشتند. بانكهای ملت، تجارت و اقتصاد نوین، سایپا، داروسازی زهراوی، داروسازی زاگرس فارمد پارس و ماشین سازی اراك بعنوان نمادهای پربیننده امروز ثبت شدند.
ادامه رشد در فرابورس شاخص كل فرابورس ایران نیز امروز مانند روز گذشته افزایشی بود و نسبت به روز گذشته با افزایش ۷۹ واحدی به رقم ۴۱۹۵ رسید. تعداد معاملات امروز در فرابورس ۲۹۴ هزار و ۷۲۶ ثبت شده كه نسبت به روز گذشته افزایش داشته است. همین طور ارزش معاملات در این بازار به ۲۴۱۴ میلیارد تومان رسید. در فرابورس ایران هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه، سنگ آهن گهرزمین، فولاد هرمزگان جنوب، پتروشیمی زاگرس، صنایع ماشین های اداری ایران و قاسم ایران سهم عمده را در مثبت شدن بازار داشتند. درحالی كه پتروشیمی مارون به تنهایی بیشترین تاثیر منفی را در شاخص فرابورس ایران گذاشت. بر طبق اطلاعات ثبت شده درانتها معاملات در بازار فرابورس، نمادهای پربیننده این بازار گروه صنعتی كاغذ پارس، گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی، سهامی ذوب آهن اصفهان، داروسازی آوه سینا، كشت و صنعت شهداب ناب خراسان، كشاورزی و دامپروری بینالود و بانك دی بودند. ۲۲۳۲۲۷


منبع:

1398/09/15
21:50:43
5.0 / 5
4034
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , بازار , بانك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است