رئیس سازمان ملی استاندارد:

كنار واحدهای تولیدی ایستاده ایم

كنار واحدهای تولیدی ایستاده ایم به گزارش سیب پال ایسنا/البرز رئیس سازمان ملی استاندارد اظهار داشت: اگر در سازمان استاندارد تنها سیاست های گذشته را اعمال می كردیم حالا خیلی از واحدهای تولیدی به مشكل بر می خوردند.


نیره پیروزبخت در نهمین همایش استاندارد و كیفیت استان البرز كه امروز سه شنبه ۱۲ آذر برگزار گردید با اشاره به اینكه استاندارد مقوله ای مهم می باشد كه باید به آن بعنوان یك مفهوم زیربنایی توجه گردد، اظهار نمود: طی چند سال گذشته اطلاعات مردم نسبت به مقوله استاندارد افزایش قابل توجهی داشته است.
به گزارش سیب پال به نقل از ایسنا، وی افزود: بدیهی است با افزایش مطالبات مردمی، شاهد افزایش شاخصه های استاندارد در كالاهای مصرفی خواهیم بود.
وی با اشاره به ارتقای جایگاه استاندارد ایران اضافه كرد: در مجمع عمومی سازمان ایزو كه در مورد نقش استاندارد بر كیفیت زندگی و صنایع بزرگ و كوچك بود، طبق گزارشی كه دبیر كل این مجمع عرضه داد، ایران از جایگاه خوبی در استاندارد و ایزو برخوردار می باشد.
پیروزبخت اضافه كرد: ما هنوز به آنچه در حوزه استاندارد دست یافته ایم رضایت نداریم ولی با عنایت به افق های دورتر، به دنبال دستیابی به اهداف پیشبینی شده هستیم.
وی با اشاره به اینكه استاندارد زیربنای توسعه اقتصادی كشور است، اضافه كرد: در متون نظری رشد با افزایش ظرفیت های تولیدی همچون منابع انسانی مهم می باشد كه در نهایت منجر به رشد كمی و توسعه كیفی همه جانبه می شود، در این میان بحث نوآوری و كیفیت مهم می باشد و تمامی این موارد مورد توجه سازمان ملی استاندارد است.
رئیس سازمان ملی استاندارد كشور با اشاره به اینكه استاندارد در جامعه توسعه یافته نقش پررنگی ایفا می كند، اظهار داشت: نوآوری، كیفیت و ارتقاء سطح اقتصادی و... از مولفه هایی مهم در استاندارد است.
پیروزبخت عنوان كرد: اگر در سازمان استاندارد تنها سیاست های گذشته را اعمال می كردیم حالا خیلی از واحدهای تولیدی به مشكل بر می خوردند ولی ما كنار این واحدها ایستادیم و زمینه رشد همه جانبه آنها را فراهم كردیم.
وی با اشاره به شرایط سخت كشور برای واردات مواد اولیه بیان كرد: هرچند در واردات مواد اولیه و حد واسط مورد نیاز كشور با مشكلاتی مواجه هستیم ولی با استفاده از ظرفیت شركت های دانش بنیان می توانیم موانع پیش رو را از میان برداریم.
رئیس سازمان ملی استاندارد كشور اضافه كرد: در دولت تاكید شده كه شركت های دانش بنیان به كمك واحدهای تولیدی بیایند و خوشبختانه سازمان ملی استاندارد از سه سال قبل به این حوزه ورود كرده است.
وی در انتها با اشاره به اینكه تدوین برخی استانداردها به ایران واگذار شده است، اظهار داشت: تدوین استاندارد پنج روغن گیاهی به ایران داده شده است، اتفاق مذكور برای این رخ داده است كه بتوانیم در مقوله تدوین استاندارد در سطح جهان حرف های زیادی برای گفتن داشته باشیم.1398/09/12
22:24:05
5.0 / 5
4436
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , شركت , عرضه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است