خانه در آمریكا گران تر شد

خانه در آمریكا گران تر شد سیب پال: میزان افزایش نرخ مسكن آمریكا به بالاترین سطح خود در 9 ماه اخیر رسید.


به گزارش سیب پال به نقل از سی ان بی سی، تا اختتام ماه سپتامبر میزان افزایش متوسط سالانه قیمت مسكن در امریكا به ۳.۲ درصد رسید كه ۰.۱ درصد بیشتر از متوسط ثبت شده در ماه قبل بوده است. در میان شهرهای بزرگ آمریكا، سان فرانسیسكو تنها شهری بوده كه متوسط قیمت مسكن در آن نزولی بوده و به منفی ۰.۷ درصد رسیده است.
در میان شهرهای مختلف آمریكا، شهر فونیكس در ایالت كارولینای شمالی با افزایش شش درصدی بیشترین افزایش متوسط سالانه را داشته است و شهرهای شارلوت با ۴.۶ درصد و تمپا با ۴.۵ درصد افزایش در رده های دوم و سوم بیشترین افزایش قیمت مسكن در یك سال اخیر قرار گرفته اند.
كریگ لازارا، مدیر استراتژی سرمایه گذاری در موسسه " اس اند پی داو جونز ایندایس" اظهار داشت: بعد از یك دوره نسبتا طولانی مدت كاهش قیمت مسكن، افزایش قیمت ها در دوره منتهی به سپتامبر چندان دور از انتظار نبود. با این وجود هنوز زود است بگوییم وارد چرخه افزایش قیمت مسكن شده ایم.
افزایش قیمت مسكن امریكا بر اساس ماهانه در ماه سپتامبر بطور متوسط ۰.۶ درصد بوده است كه سه برابر رقم ثبت شده در ماه قبل و ۰.۲ درصد بیشتر از نرخ پیش بینی شده قبلی بوده است. این میزان افزایش، بیشترین افزایش ماهانه قیمت مسكن در بزرگ ترین اقتصاد جهان طی ۹ ماه اخیر بوده است.
از طرف دیگر بر اساس فصلی نیز متوسط افزایش قیمت مسكن ۴.۹ درصد اندازه گیری شده كه ۰.۳ درصد كمتر از رقم ثبت شده برای سه ماهه دوم سال بوده است.
متوسط افزایش ماهانه قیمت مسكن در آمریكا در بازه زمانی ۱۹۹۱ تا ۲۰۱۹ معادل ۰.۳ دصرد بوده است كه بالاترین رقم ثبت شده مربوط به رشد ۱.۲ درصدی ژانویه ۲۰۰۰ و كمترین رقم ثبت شده نیز رشد منفی ۱.۸ درصدی نوامبر ۲۰۰۸ بوده است.
منبع:

1398/09/12
15:01:05
5.0 / 5
4162
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است