قطعی اینترنت با بازار ارز چه كرد؟

قطعی اینترنت با بازار ارز چه كرد؟ به گزارش سیب پال اغلب صرافان می گویند كه قطعی اینترنت سبب كندی كار آنها شده است، اما اختلال جدی در فعالیت شبكه ارزی كشور ایجاد نكرده است.


به گزارش سیب پال به نقل از ایسنا، به دنبال برخی ناآرامی ها در تهران و شهرهای دیگر كشور در هفته گذشته، شورای امنیت كشور تصمیم گرفت دسترسی به اینترنت بین الملل را محدود كند و این محدودیت حدود یك هفته به طول انجامید.
در این مدت، دسترسی مردم و كسب و كارها فقط به سایت ها و اپلیكیشن هایی میسر بود كه فضای میزبانی (هاست) آنها در داخل كشور بود و دسترسی به فضاهایی كه در خارج از كشور هاست شده بودند، امكان پذیر نبود.
در این میان، برخی كسب و كارها از ایجاد مشكل و كاهش مشتریان شان در مدت زمان قطعی اینترنت اطلاع داده اند، اما شبكه بانكی كشور در این مدت مشكلات اندكی را داشت.
به قول معاون تكنولوژی های جدید بانك مركزی، در چند ساعت آغازین قطعی اینترنت اختلالاتی در شبكه بانكی كشور بوجود آمد كه با مساعدت وزارت ارتباط در كمترین زمان ممكن این مشكلات حل و عرضه خدمات اینترنتی بانك ها و سایر كسب و كارهای اینترنتی از سر گرفته شد.
پیگیری های ایسنا از بازار ارز و صرافی های مجاز بانك مركزی هم از آن حكایت می كند كه گرچه قطعی اینترنت سبب كندی معاملات در بازار ارز شده، اما به صورت كلی اختلال زیادی در این شبكه ایجاد نشده است.
البته بعضی از صرافان به ایسنا گفتند كه در ایام ابتدایی مشكلاتی برای فروش ارز داشتند، اما این مشكل در ادامه حل شده و انجام معاملات از سر گرفته شده است.
بعضی از صرافان هم می گویند كه مشكل خاصی برای انجام معاملات در بازار ارز نداشتند، چونكه اصل كار صرافی ها در سامانه های نیما و سنا است كه این سامانه ها هم در این مدت وصل بوده است.
از جانب دیگر اصغر سمیعی، رئیس هیات موسس كانون صرافان درباره تأثیر قطعی اینترنت بر معاملات در بازار ارز به ایسنا، اظهار داشت: اینكه مشكل جدی در عملكرد صرافی ها برای انجام معاملات بوجود آمده باشد، حقیقت ندارد و معاملات قانونی صرافی ها در این مدت مانند گذشته انجام شد.
وی ادامه داد: البته این مشكل اندكی سبب كندی كار شد، اما در نهایت كارها انجام می شد.
كامران سلطانی زاده، سخنگوی كانون صرافان ایرانی ها هم در گفتگو با ایسنا، با اشاره به فعالیت سامانه های نیما و سنا در زمان قطعی اینترنت، خاطرنشان كرد: با عنایت به اینكه سامانه سنا و نیما در اینترنت باز بوده و بسیاری از همكاران به اینترنت و این سامانه ها دسترسی داشتند، آن چنان اخلالی در عملكرد صرافی ها در این مدت ایجاد نشد.
بدین سان می توان اظهار داشت كه با عنایت به فعالیت صرافی ها بر بستر سامانه های داخلی، در زمان قطعی اینترنت، مشكل حادی برای فعالیت آنها ایجاد نشده و معاملات در بازار ارز ادامه داشته است.
هرچند كه در این مدت برخی سودجویان كوشیدند به بهانه افزایش قیمت بنزین و قطعی اینترنت، نرخ ارز را صعودی كنند، اما اغلب كارشناسان اعتقاد دارند كه این دو عامل، تأثیر مستقیمی بر قیمت ارز ندارد.
منبع:

1398/09/03
23:18:18
5.0 / 5
4663
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است