معاملات ۱۷۰۰ میلیاردی در بازار سرمایه

معاملات ۱۷۰۰ میلیاردی در بازار سرمایه به گزارش سیب پال امروز مجموع ارزش معاملات بورس و فرابورس ایران به حدود ۱۷۰۰ میلیارد تومان رسید و همینطور ۳۴۳ سهم در این دو بازار با رشد قیمت مواجه گشتند و فلزات اساسی هم از خودرویی ها و بانكی ها سبقت گرفتند.


به گزارش سیب پال به نقل از ایسنا، امروز (چهارشنبه) شاخص كل بورس اوراق بهادار تهران ۴۳۸ واحد رشد كرد و به رقم ۳۰۷ هزار و ۹۴ واحدی رسید. شاخص كل هم وزن هم با ۶۸۶ واحد افزایش رقم ۸۸ هزار و ۴۵۲ واحدی را تجربه نمود.
شاخص آزاد شناور هم با ۵۷۳ واحد افزایش، رقم ۳۵۸ هزار و ۴۰ واحدی را دید و شاخص بازار اول و دوم هر كدام به ترتیب ۱۱ و ۲۲۷۶ واحد رشد كردند.
امروز شركت های گروه مپنا، پتروشیمی پارس، توسعه معادن و فلزات و صنایع پتروشیمی خلیج فارس هر كدام به ترتیب ۱۲۸، ۹۰، ۶۰ و ۶۰ واحد تأثیر افزایشی روی شاخص بازار سرمایه داشتند. در طرف مقابل پتروشیمی جم، ملی صنایع مس ایران و پالایش نفت اصفهان هر كدام به ترتیب ۱۰۵، ۱۰۰ و ۵۳ واحد روی شاخصهای بازار تأثیر كاهشی داشتند.
امروز در گروه فلزات اساسی حجم معاملات به ۱۵۴ میلیون سهم و اوراق مالی رسید كه ارزش آن بیشتر از ۱۴۱ میلیارد تومان بود. تعداد معاملات این گروه رقم ۴۱ هزار و ۸۴ نوبت را تجربه نمود. بدین ترتیب فلزات اساسی بیشترین ارزش معاملات را به دست آوردند.

فلزات اساسی از خودرویی ها و بانكی ها سبقت گرفتند
در گروه بانك ها بیشتر سهم ها كمتر از یك درصد نوسان قیمت را تجربه كردند، اما در مجموع این گروه بعد از فلزات اساسی، خودرویی ها و شیمیایی ها در چهارمین رتبه از نظر ارزش معاملات قرار گرفتند.
ارزش كل معاملات بورس تهران به رقم ۱۱۵۴ میلیارد تومان رسید كه ناشی از دست به دست شدن بیشتر از دو میلیارد و ۲۰۰ میلیون سهم و اوراق مالی بود. همینطور تعداد معاملات این بازار عدد ۳۲۰ هزار و ۹۰۷ را تجربه نمود.
در بورس تهران مجموعا ۲۱۳ سهم با رشد قیمت و ۱۴۲ سهم با افت مواجه گشتند. همینطور در فرابورس ایران ۱۳۰ سهم رشد و ۶۶ سهم افت را تجربه كردند.
آیفكس هم با ۱۰ واحد افزایش توانست با رقم ۳۹۳۲ بالا رود ارزش معاملات این بازار به رقم نزدیك به ۵۵۹ میلیارد تومان رسید و حجم معاملات رقم ۸۷۰ میلیون سهم و اوراق مالی را تجربه نمود.
منبع:

1398/08/23
10:20:53
5.0 / 5
4065
تگهای خبر: ارز , بازار , بانك , بورس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است