بورس كاهشی شد

بورس كاهشی شد سیب پال: در معاملات بورس و فرابورس ایران امروز مجموعا 206 سهم با رشد و 347 سهم با افت قیمت روبرو شدند؛ بطوریكه در نهایت شاخص كل بورس 2507 و شاخص كل فرابورس با 21 واحد كاهش مواجه گردید.


به گزارش سیب پال به نقل از ایسنا، امروز شاخص كل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران 2505 واحد افت كرد و به رقم ۳۰۵ هزار و ۸۱۰ واحدی رسید. همین طور شاخص كل هم وزن با 1169 واحد كاهش تا رقم ۸۰ هزار و ۸۲۴ پایین آمد.
شاخص آزاد شناور نیز با 3124 واحد معادل ۰.۸۹ درصد كاهش تا عدد ۳۴۶ هزار و ۳۸۰ واحدی پایین رفت. شاخص بازار اول و دوم نیز هر كدام به ترتیب 2113 و 3776 واحد كاهش روبرو شدند.
فولاد مباركه اصفهان، پالایش نفت تهران و پالایش نفت تبریز هر كدام به ترتیب ۲۵۳، ۱۹۶ و ۱۹۰ واحد در كاهش فاكتورهای بازار تأثیرگذار بودند.
در طرف مقابل نمادهایی همچون پتروشیمی پارس، پتروشیمی نوری و پالایش نفت بندرعباس تلاش كردند كه شاخص ها را در سطوح بالاتری نگه دارند. هر یك از نمادهای یاد شده به ترتیب ۱۳۷، ۱۲۱ و ۱۱۱ واحد تأثیر افزایشی روی فاكتورهای بازار داشتند.
گروه محصولات شیمیایی كه در سطر تأثیرگذاران مثبت روی فاكتورهای بازار بودند توانستند با معامله بیشتر از ۹۷ میلیون سهم و اوراق مالی به ارزش بیشتر از ۱۴۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان بیشترین ارزش معاملات را از آن خود كنند. در این گروه نمادهای پتروشیمی نوری، پاكسان، معدنی املاح ایران، تولیدات پتروشیمی قائد بصیر، مدیریت صنعت شوینده بهشهر و صنایع شیمیایی سینا توانستند در قیمت پایانی بیشتر از چهار درصد افزایش قیمت را تجربه كنند.
خودرویی ها امروز در جایگاه دوم از لحاظ ارزش معاملات ایستادند. از بین دو نماد پرمعامله این گروه ایران خودرو جزو تأثیرگذاران مثبت بر روی شاخص و سایپا جزو تأثیرگذاران منفی بر روی شاخص بود. در عین حال بیشتر سهم ها در این گروه با كاهش قیمت روبرو بودند.
گروه های مواد دارویی، بانكی و فلزات اساسی دیگر گروه هایی بودند كه ارزش معاملات بالایی را نسبت به دیگران رقم زدند.
بیشتر نمادها امروز با كاهش قیمت پایانی روبرو بودند. بدین ترتیب در بورس تهران تعداد نمادهای مثبت به ۱۲۳ و تعداد نمادهای منفی به ۲۲۵ نماد رسید.
در فرابورس ایران نیز ۸۰ سهم افزایش قیمت و ۱۲۲ سهم افت قیمت را تجربه كردند.
ارزش كل معاملات بورس تهران به رقم سه هزار و ۷۲۷ میلیارد تومان رسید كه این رقم ناشی از دست به دست شدن نزدیك به هفت میلیارد سهم و اوراق مالی بود. تعداد معاملات این بازار نیز تا رقم ۲۸۹ هزار و ۸۴۶ بالا رفت.
آیفكس نیز ۲۱ واحد افت را شاهد بود و در تراز سه هزار و ۷۸۳ نشست. ارزش معاملات فرابورس ایران به رقم ۶۵۶ میلیارد تومان رسید كه این رقم ناشی از دست به دست شدن بیشتر از ۱.۱ میلیارد سهم و اوراق مالی بود.1398/08/02
13:24:45
5.0 / 5
4074
تگهای خبر: ارز , بازار , بانك , بورس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است