صادرات نفت آمریكا یك ركورد دیگر زد

صادرات نفت آمریكا یك ركورد دیگر زد به گزارش سیب پال آمار رسمی نشان داد رشد تولید نفت خام و صادرات آمریكا سبب شد این كشور به مقصدهای بیشتری در دنیا نفت بفروشد.به گزارش سیب پال به نقل از ایسنا، یك دهه پیش آمریكا هر ماه از حداقل ۳۷ منبع خارجی نفت وارد می كرد و صادراتش حدودا به كانادا محدود بود. بعد از برداشته شدن محدودیت های صادراتی در انتها سال ۲۰۱۵، صادرات نفت آمریكا رو به افزایش گذاشت و به مقصدهای بیشتری انجام گرفت.

اداره اطلاعات انرژی آمریكا برآورد كرده است در فاصله ژانویه تا ژوییه سال ۲۰۱۹ منابع خارجی واردات نفت آمریكا به ۲۷ منبع كاهش پیدا كرد.

از سوی دیگر شمار مقصدهای صادرات نفت خام آمریكا افزایش پیدا كرد و این كشور در هفت ماه نخست امسال هر ماه به ۳۱ مقصد نفت صادر كرد.

به مدد رشد تولید داخلی كه به میزان ۲.۶ میلیون بشكه در روز در فاصله ژانویه سال ۲۰۱۶ تا ژوییه سال ۲۰۱۹ افزایش پیدا كرد، آمریكا از منابع كمتری نفت وارد می نماید. افزایش تولید داخلی عموما مربوط به نفت شیرین سبك بوده است و نیاز پالایشگاه های آمریكایی به واردات نفت سبك و میدوم از كشورهای دیگری به جز كانادا را كمتر كرده و نرخ استفاده از ظرفیت پالایش را بالا برده است.

از سوی دیگر، توسعه پایانه های صادرات در آمریكا و تقاضای جهانی برای نفت شیرین سبك، به آمریكا امكان داده است تا به مقصدهای بیشتری نفت صادر كند.

طبق آمار اداره اطلاعات انرژی آمریكا، صادرات نفت آمریكا در نیمه اول سال ۲۰۱۹ حدود یك میلیون بشكه در روز در مقایسه با مدت مشابه سال قبل رشد كرد و در فاصله ژانویه تا ژوئن امسال به ۲.۹ میلیون بشكه در روز رسید.

بر اساس گزارش اویل پرایس، میانگین صادرات نفت آمریكا در نیمه اول سال ۲۰۱۹ به میزان ۹۶۶ هزار بشكه در روز در مقایسه با مدت مشابه سال قبل رشد كرد و در ژوئن امسال به ركورد ۳.۲ میلیون بشكه در روز رسید.
1398/08/01
17:32:56
5.0 / 5
4654
تگهای خبر: تولید , فروش , واردات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است