بورس های جهانی روی ریل صعودی

بورس های جهانی روی ریل صعودی به گزارش سیب پال انتشار اخبار مثبت مربوط به برگزیت، بورس های جهانی را سبزپوش كرد.


به گزارش سیب پال به نقل از رویترز، بروز نشانه های مثبت از تحولات برگزیت سبب جهش نیرومند شاخصهای بورسی در سراسر جهان شد. مقامات و دیپلمات های اروپایی و انگلیسی از پیشرفت در مذاكرات چگونگی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا اطلاع داده اند. هنوز اختلافات بین اروپایی ها با پنجمین اقتصاد بزرگ جهان به صورت كامل حل نشده اما نخست وزیر فنلاند گفته است كه انگلیس با حسن نیت واقعی برای خروج از بن بست تلاش می كند.
تحلیلگران بانك " جی پی مورگان" در گزارشی نوشتند كه با وجود كاهش رشد اقتصادی در سطح كشورهای مختلف، پیشرفت های برگزیت به صعود بازارهای سهام منجر گردید. با نزدیك شدن به مهلت زمانی مقرر برای خروج، تلاش های طرفین كاملا شدت گرفته است.
در وال استریت شاخص ها به شدت افزایشی بودند تا جایی كه شاخص "داوجونز ایدانستریال اوریج" ۰.۸۹ درصد جهش كرد و به ۲۷ هزار و ۲۴.۸۰ واحد رسید، شاخص " اس اند پی ۵۰۰" با یك درصد افزایش تا سطح ۲۹۹۵.۶۸ واحدی بالا رفت و دیگر شاخص مهم بورسی یعنی " نزدك كامپوزیت" با صعود ۱.۲۴ درصدی در سطح ۸۱۴۸.۷۱ واحدی بسته شد.
در دیگر مناطق جهان و در معاملات بازارهای بورس در اروپا، روند صعودی كاملا محسوس بود تا جایی كه به جز شاخص " فوتسی ۱۰۰" بورس لندن كه با كاهش ۰.۰۳ درصدی تا ۷۲۱۱.۶۴ واحد پایین رفت، دیگر شاخصهای مهم بورسی در اروپا صعودی بودند؛ بگونه ای كه شاخص " كك ۴۰" بورس پاریس با صعود ۱.۰۴ درصدی در سطح ۵۷۰۲.۰۵ واحد بسته شد و شاخص " دكس ۳۰" بورس فرانكفورت در آلمان با پرش ۱.۱۵ درصدی و ایستادن در سطح ۱۲ هزار و ۶۲۹.۲۳ واحدی به كار خود خاتمه داد. در مادرید شاخص " ایبكس ۳۵" حدود ۱.۱۹ درصد بالا رفت و به ۹۳۵۶.۱۰ واحد رسید.
از جانب دیگر در معاملات بورس های آسیا، شاخص " نیك كی ۲۲۵" بورس توكیو ژاپن با صعود ۱.۲ درصدی تا سطح ۲۲ هزار و ۴۷۲.۹۲ واحدی بالا رفت، شاخص " هانگ سنگ" بورس هنگ كنگ با جهش ۰.۵۶ درصدی به ۲۶ هزار و ۶۵۱.۵۱ واحد رسید. در چین شاخص " شانگهای كامپوزیت " با كاهش ۰.۲۷ درصدی در سطح ۳۹۲۷.۴۵ واحد بسته شد.
در بازار طلای سیاه، هر بشكه نفت " وست تگزاس اینتر مدیت" با ۰.۱۹ درصد افزایش به ۵۳ دلار رسید و نفت خام برنت دریای شمال با افزایش ۰.۳۶ درصدی به ازای ۵۸.۹۵ دلار در هر بشكه مبادله شد.
همینطور در بازار فلزات گران بها، بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری با كاهش ۰.۰۱ درصدی به ۱۴۸۳.۳ دلار رسید. هر اونس نقره با كاهش ۰.۶۳ درصدی به ازای ۱۷.۲۷ دلار مبادله شد.
منبع:

1398/07/24
23:01:07
5.0 / 5
4028
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , بانك , بورس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است