دژپسند خبر داد:

عرضه اولیه ۴۰ هزار میلیارد تومانی در بورس، مشكلات هپكو حل شد

عرضه اولیه ۴۰ هزار میلیارد تومانی در بورس، مشكلات هپكو حل شد به گزارش سیب پال ایرنا نوشت: وزیر اقتصاد و دارایی از عرضه سهام دو شركت با ارزش حدود 40 هزار میلیارد تومان در آینده نزدیك آگاهی داد.


«فرهاد دژپسند» امروز در حاشیه هیات دولت از برنامه دو عرضه جدید آگاهی داد و اظهار داشت: بازار بورس نشان داد كه بستری كاملا مناسب برای جذب منابع است و در این راستا سهام دو شركت با ارزش حدود ۴۰ هزار میلیارد تومان در آینده نزدیك عرضه می شود. امیدوارم این عرضه ها همچنان از استقبال قابل توجه مردم برخوردار شده و به هدایت نقدینگی به امور مناسب و موثر كمك نماید. وی درباره تغییر مدیر عامل هپكو توضیح داد: می توانم اعلام كنم كه تمام مشكلات هپكو حل شده و امروز بامداد از استاندار استان پیامكی دریافت كردم كه از اقدامات سازمان خصوصی سازی در این زمینه تشكر می كرد. وزیر اقتصاد همین طور درباره تغییرات خصوصی سازی اشاره كرد: هیات واگذاری با طرح پیشنهادی وزارت اقتصاد موافقت كرده، بدین سبب در روش قیمت گذاری و همین طور روش واگذاری، تغییراتی در آستانه اجرا است.
دژپسند افزود: طی دو هفته آینده ۶ پالایشگاه با روش جدید در بورس واگذار می شود كه شركت های بورسی هستند و شرایط مناسبی دارند. در این راستا سهام شان را به صورت واحد به واحد عرضه می نماییم تا آحاد مردم، حتی آنها كه پس اندازهای خرد دارند هم بتوانند در این واگذاری شركت كرده و سهام بخرند. وی معتقد می باشد با این روش هم دولت كوچك می شود و هم توده مردم را برای خرید بسیح می كند كه نوعی تحقق اقتصاد مردمی به حساب می رود. این مقام مسئول همین طور درباره ادغام شعب بانكی اشاره كرد: پدیده ادغام در بانكهای دولتی بسیار جدی بوده و امسال در مجامع تمام بانكهای دولتی بعنوان یك بند از هیات مدیره بانك ها، گزارش گیری شده است. دژپسند با اشاره به اینكه تا انتهای امسال همه بانك ها از این منظر مورد ارزیابی قرار می گیرند، اشاره كرد: اولویت ادغام با بانك هایی است كه چند شعبه دارند تا ارائه خدمات بانكی به مردم گرفتار مشكل نشود. یعنی هم ارائه خدمت مانند گذشته انجام می شود و هم شعب كاهش یافته و بهره وری بانك ها كاهش نمی یابد. ۲۲۶۲۲۸


منبع:

1398/07/12
20:36:39
5.0 / 5
3893
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , بازار , بانك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است